Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volejte za rakouské ceny - Mobilní služby - 220,- Kč

Existuje aukce pro operátory v ČR, kde se přidávají zákazníci poptávající specifický tarif, plně srovnatelný s rakouským:

neurra.cz

Narazil jsem na to v článku na MobilMánii, konkrétně: http://www.mobilmania.cz/clanky/jak-primet-operato ry-slevit-nejlepe-aukci/sc-3-a-1317045/default.asp x

Osobně poptávajícím přeju úspěch, ale moc v něj nevěřím. Proč? Protože ČR.

Pavel

Zatím to ještě nedopadlo; je nabídka dvou tarifů od šedého operátora, ale není jistá v tom smyslu, že to může mateřská firma (operátor) smést ze stolu.

Nabídka č. 1 za 290 Kč vč. DPH
600 volných minut do všech sítí
60 volných sms
internet v mobilu (nespecifikováno, bude rychlejší, než byl původně poptáván)
tarifikace 60+1

Nabídka č. 2 za 390 Kč vč. DPH
1000 volných minut do všech sítí
100 volných sms
internet v mobilu (nespecifikováno, bude rychlejší, než byl původně poptáván)
tarifikace 60+1

Budu to ještě sledovat. Info je na neurra.cz

Pavel

web běží, ale pochybuju o úspěšnosti tohoto pokusu.
Nejrůznější zvýhodněné volání se dá získat, ale je to většinou podmíněno náležitostí k nějaké profesní skupině. Například doktoři a právníci mají možnost zvýhodněných volání, státní zaměstnanci, profi vojáci a další.
Tuším, že O2 tím získává nové zákazníky, nicméně pokud by si všichni v ČR volali výhodně, přišli by o obrovské tržby. Proto je to poskytováno jen skupinkám..
V momentě kdy šeďák nabídne spešl nabídku "jen tak někomu" většinou šeďáka típnou

jenže to je právě o tom. firmi s mnohem menším počtem zaměstnanců, než byl v té aukci, mají velmi výhodné volání. takže ta aukce byla jako jedna "velká" firma. samozřejmě, že operátoři vyčkávájí, protože takové řešení se jim logicky nelíbí, když jim to srazí tržby všem, ale je otázka času (a tenhle projekt bude určitě sílit - výhody nižší/klientů více), kdy jeden povolí a tisíce klientů uzme a konkurenční boj ceny srazí (pokud nepřijdou s nějakou novou ochcávkou) a pak se připojí další a zlatý důl českých operátorů skončí, ostatně jako jinde v evropě.

nebudu sem psát, za kolik volám já, protože byste se všichni naštvali, ale rovnou říkám, že všichni operátoři mají ve svých tarifech tolik vaty, že to až hezké není. Bohužel i dnes jsou lidi, co nechápou, že tzv. "paušál" je jen jiný způsob předplacení služeb, a tedy že se nejedná o nějaké zvýhodnění, ale naopak o jasný závazek uživaele služby platit (nikoli provolat) určitou částku měsíčně.

Vemte si jen, kolik peněz všichni naši operátoři dávají na reklamu, kolik sponzorují sportovců, kolik sportovních hal nese jejich jméno...

Tohle ovšem není problém samotných operátorů, toto je evidentní selhání protikartelových a protioligopolních funkcí státu, speciálně pak ČTÚ. A začalo už to kdysi dávno tzv. propojovacími poplatky, tehdy nesmyslně vysokými.

Na druhou stranu, tyhle "monstrpoptávky" jsou sice pěkné, ale nereflektují pak náklady spojené s administrací takového smluvního vztahu (tedy spíše smluvních vztahů), kdy např. fakturace, vymáhání dluhů, správa služeb apod. se "rozpadá" na jednotlivé koncové uživatele, je třeba o tom účtovat, atd. atd. atd.

edit: poslední odstavec ale stále neospravedlňuje ty přemrštěné ceny.

Tohle ovšem není problém samotných operátorů, toto je evidentní selhání protikartelových a protioligopolních funkcí státu

s tímhle naprosto souhlasím. kartel do očí bíjící, ovšem pokud tvůrci těchto aukcí zesílí a nevzdají se, určitě těm manažerům nervy nevydrží, už i z obav příchodu nového hráče ze zahraničí, který jim vezme tisíce zákazníků. je to logická reakce trhu, bude to tak, budem volat značně levněji, chce to jen čas, což už jsem psal na začátku.

je to logická reakce trhu, bude to tak, budem volat značně levněji

Management toho dalšího operátora (bude-li kdy nějaký) by musel být padlý na hlavu, aby výrazně snižoval ceny oproti stávajícímu stavu. Jeho hlavním úkolem přece bude vydělat - a když pochopí, že mu regulátor nic diktovat nebude, nebude mít důvod jít níž, než pár procent pod stávající ceny.

než pár procent pod stávající ceny.

korunka ke korunce, procento konkurence ;)

každopádně, aby se nový hráč chytl, musí sundat víc jak pár procent. ale vzhledem k tomu, jak dneska operátoři bojují o jednotlivé klienty, jim může organizovaný odchod tisíců klientů způsobit infarktová rozhodnutí s přehodnocením konkurenceschopnosti v mnohém větším kalibru, než bylo doposavaď zvykem (kartelově dohodnuto).

Edit: netvrdím, že nový hráč by mohl uspět, ale jako "rozbuška" by to postačit mohlo.

všichni operátoři mají ve svých tarifech tolik vaty, že to až hezké není.

Už to, že nejnižší paušály (např. u T-mobile) začínají na 3 stovkách. IMHO je to pro většinu lidí zbytečně moc.

BTW - nedávno jsem přešel do privátní sítě zaměstnavatele. Volání a internet přes mobil za ceny, o kterých si většina lidí (v ČR) může nechat jen zdát. Byl bych opravdu vůl, kdybych tento benefit nevzal.

nedávno jsem přešel do privátní sítě zaměstnavatele

Ideální je, když zaměstnavatel dá možnost každýmu zaměstnanci i několik simek, mezi kterýma je volání zadara...v paušálu 60 kč je navíc 60 sms. Mám pocit, že za chvíli začne operátor firmám platit, jen aby se podepsala smlouva (koneckonců stejně to zaplatí single paušalisté). Smutný příběh ČR.

BTW - nedávno jsem přešel do privátní sítě zaměstnavatele. Volání a internet přes mobil za ceny, o kterých si většina lidí (v ČR) může nechat jen zdát. Byl bych opravdu vůl, kdybych tento benefit nevzal.

jj,je to uz asi nejvetsi trumf zamestnavatelu..Take mam pausal jak benefit a jak pises,ty volny minuty ani mesicne neprevolam,ani kdyz se o to vsemozne snazim....:))

to je právě to nejhorší, když si spočteš, kolik nakonec za provolané minuty průměrně zaplatíš, zjistíš, že "moc minut" je k ničemu. "Lepší je mít "paušál" za pár korun a levné minutové sazby. Např. kamarád se holedbal, jak levně volá, měl tuším 1000 minut "zdarma" za 600Kč měsíčně. Jenže když jsem mu prošel tři výpisy, zjistil, že provolal vždy cca třetinu, tj. cca 300 minut a rázem byl na ceně 2Kč za minutu.

Mně se líbí ta nenáročná poptávka za 129Kč: http://www.neurra.cz/prehled/zobrazit/poptavka-596 3-volejte-za-ceny-ktere-vyjednala-spolecnost-cezne t-a-s-v-roce-2008-u-mobilnich-operatoru-mobilni-sl uzby

240 volných minut do všech sítí (nevyčerpané jednotky se nedají převádět do dalšího měsíce)
100 volných sms do všech sítí (nevyčerpané jednotky se nedají převádět do dalšího měsíce)

Momentálně používáme dobíjecí kupóny Vodafone, takže s případným převodem čísla by snad neměl být problém. Akorát by to (obecně) asi chtělo větší propagaci těchto aukcí, aby se objevil i zájem na straně dodavatelů.

Podle myho ani cas nepomuze. Je to placani do vetru. Neverim tomu, ze oficialne, verejne a v dohledne dobe tohle nejaky operator udela, protoze tim by si podrezal svoji vlastni vetev a vetev jeho kamaradu, tedy ostatnich operatoru. Museli by na to jinak. Realita je bohuzel kruta a frikulini si ten nas cesko-mafianskej svet predstavujou uplne jinak, nez jakej ve skutecnosti je. Dnes je to opravdu tak, ze kdo chce, tak uz za ty levny ceny vetsinou muze volat a vola (smutny je, ze pepa vomacka to udelat vetsinou nemuze). Ten zbytek to bohuzel tem ostatnim plati. Smutny je spis taky to, ze se o tomto (levny volani) nedozvi ti, kdo by meli - verejnost.

jak pise Radek + vem si, ze jsou 3 operatori a ty lidi, ktery se tam hlasili k poptavce uz nejaky mobil ma, dejme tomu, ze prurezove je 1/3 tech lidi u jednoho operatora, 2/3 u druheho a 3/3 u tretiho. Takze si kazdy operator pripise 1/3 zisku z tech lidi, ale ta poptavka byla za zhruba 1/10 soucasne ceny. Kazdej z tech operatoru, ktery by misto 1/3 vzal 3/10 by byl uplnej blb!

Odpovím oboum,

začíná se o tom mluvit, to je první a kurevsky důležitej krok. Chápu, že češi umí "jen" kecat, ale musíte sami uznat, že tlak na operátory sílí, "odboj" proti nim taky, první hlasy z parlamentu. Pokud všichni zainteresování v tomto boji nepoleví, výsledky budou a pak operátoři budou vděčný za takovéto akce, kdy smlsnou několik tisíc klientů najednou. Dřív nebo později jeden povolí, ucití v tom silný potenciál posílení pozice na trhu a vysere se na kartel. Stojím si za svým, operátorům tenhle zlatej důl skončí. Davám jim maximálně 2 roky :D