Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TL-WR741ND nejde internet

Dobrý den,
dnes jsem si koupil Wifi router TP Link TL-WR741ND. Bohužel po připojení internet v pc není, jen žlutý vykřičník v trojúhelníku. Pokud ale připojím můj starý router D-Link DSL 584 T, tak do minuty je internet k dispozici. Internet mám od O2 - ADSL 3,5 MB.

Před tímto routerem mi po úderu bleskem vyhořel TP-LINK TD-W8901GB. Tento router mi hned po píchnutí fungoval, nikdy nebyl žádný problém.

Zkoušel jsem upravit přes webové rozhraní IP adresu z 192.168.1.1 na 192.168.1.2, ale nepomohlo. ve WAN mám nastaveno PPPoE. Také jsem byl zvyklý, že se nastavovalo VPI/VCI: 8/48 a zde není nikde tato možnost.

Myslíte, že je modem vadný nebo mám něco špatně nastaveného ? Od O2 se dočkám pomoci maximálně sdělení, že nemám od nich doporučený modem.

Nyní jedu na náhradním modemu D-Link DSL 584 T. kabel ze zdi od O2 mám zapojený u D-Link DSL 584 T do zdířky s názvem ADSL. Když to zkouším u TP-Link TL-WR741ND, tak to strčím ze zdi do WAN zdířky. Takže tento TP Link mi je k ničemu ? Nebo se musí píchnout přes modem kabel ze zdi do D-Link a z něj do TP Linku ? Šlo by to tak vyřešit ? Nebo to nejde či se tím ztrácí rychlost připojení ?

A šlo by tedy zapojit Dlink ( ten teď nyní používám a internet používám bez chyby ) a do něj TP Link ( novy koupený ) ? D link bych použil na připojení internetu do sítě + připojil do něj tiskárnu, TV atd a TP Link měl na Wifi + také napojení dalších tiskáren, TV atd. ?

dlink je adsl router, má 2 lan výstupy (+ tv + telefon), což by ti vyhovovalo.
lze přeflashovat na 4xlan.

tplink je druhý router za ním, to znamená že v obvyklém zapojení (router) neuvidí zařízení před sebou. pokud bude k dlinku připojena tiskárna, nevytiskneš na ni - je v jiné síti.
1) buď využiješ dlink jen jako lan modem a pro připojení tv, všecny pc krámy bys připojoval až za tplink
2) nebo by šlo změnit zapojení tplinku jako switche bez wan vstupu (předtím nutno vyřadit jeho dhcp). tak k němu můžeš připojit 3 zařízení na volné lan, a uvidíš i na lan výstupy z dlinku.

moc mi tam ale nepasuje připojení druhé iptv. viděl bych to na dotaz na o2, jestli se dá dlink naflashovat na 2x lan + 2x iptv - nevím co taková telka potřebuje.
pokud by přijímala běžný dvb-t signál, a z lan má akorát tahat sdílené/streamované filmy, pak místo iptv potřebuje klasické lan připojení.

Problém vyřešen:

1) Zapojím do D-linku kabel ze zdi od O2 - internet takto funguje
2) Do D-linku zapojím i další síťové kabely na propojení tiskárny, tv, ps3 atd.
3) Jednu zdířku LAN D-linku propojím s kabelem do TP-linku a napojím do LAN zdířky.

Nyní mi funguje jak internet, tak wifi. Už si jen nastavím heslo pro wifi a bude hotovo. Děkuji za pomoc všem. Ještě, že jste přišli na to, že TP link TL-WR741ND není modem, ale jen router !