Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Selhala instalace SP1 na notebooku s WinXP

ahoj lidicky mam problem s notebookem instaloval jsem sp 1 na win xp pro a v prubehu instalace doslo k nechtenemu vypnuti samozrejme ze system uz nenabehne po zobrazeni loga a behajicich kostickach se obevi hlaska ale nemuzuho ani preinstalovat mam toshiba portege 3340ct pripojil jsem k replikatoru cd rom pres usb dale cd rom pres pcmcia a jeste disketu pres lpt a nic v biosu jsem mel vse nastavene v poradku ale porad to taha z disku co mam delat? dekuji za pomoc

[mod]V prvé řadě bys mohl začít nějakým rozumným nadpisem...původně "Pomoc!!!!!!!!!!!!!!" (L-Core)[/mod]

CDROM mas snad v notebooku, nie? Nestrkaj CDROM ani do USB ani disketovku do LPT, ani nikde inde, ale strc CD do CDROM ktora je v notebooku. V BIOSe si nastavis poradie bootovania najprv z CD, a spusti sa instalacia Win a preinstalujes si Windows. Pozor mnoho notebookov ma dodane tzv. recovery CD ktore moze pri "obnove systemu" zmazat na disku vsetky data, takze si poriadne pozri co za CD tam strkas a poriadne citaj co budes potvrdzovat.

Teraz som si vyhladal ten NB, on CDROM fakt nema, to je nejaky superslim. Dodavana CDROM je ta PCMCIA - tak nech strka CD do nej. Ak je ale ta CDROM vadna tak s tym mu ja nepomozem nie som kuzelnik :-)

Este som zabudol: Ked sa bootuje z klasickeho instalacneho CD WinXP, treba stlacit klavesu ked to pise (na par sekund), inac sa po par sekundach zacne bootovat z HDD.
A precitat si navod k notebooku (o tom co robit v takom pripade a s ktorym dodanym CD)...

::) Jaku novu mechaniku do ramecku?? Pouzi originalnu mechaniku co si k tomu mal, nikto ti nebude garantovat ze to bude bootovat z nejakej mechaniky XY v ramecku.

Ked sa zacne bootovat instalacne CD windows tak to na par sekund vypise hore na ciernej obrazovke aby si stlacil lubovolnu klavesu ak chces instalovat Windows, inac sa o par sekund sa bootuje z HDD.

P.S. Pozrel si si uz navod/manual?
P.S.2. Co za CD tam strkas? Je bootovacie? (bootuje na inom PC?)

asi mi nic jinyho nezbyde nejsem zacatecnik ale tohle je jiny vid komp rozeberu posteluju ci vymenim komponentu ale tohle je zavreny ma to jeste naky zarucni pecete a pul roku zaruku a navic mam samy neoriginalni doplnky az na ten r port teda. bios je ubohej proste stim nic neudelas ja ho vyndam koupim redukci na 2,5 hdd pripojim a natahnu to. jen jsem skusil jesi nekdo nemel ty samy problemy ci dokonce s tim samym nb. ta dik vsem za ochotu a cas cau

Ak mas tu CDROM v PCMCIA tak skus si zvolit bootovanie z PCMCIA, nie "CDROM". Alebo skus tu USB CDROM ale vlez si do BIOSu, ak tam je phoenix BIOS tak vo volbe poradia bootovania ak mas vedla polozky znak "+", tak si tu polozku rozbal klavesou enter a nastav si poradie zariadeni vnutri tej sekcie !

Hele, já mám taky Toshibu, sice satellite, ale... Po zapnutí se mi objeví nápis toshiba, intel a podobně. Dle návodu pro volbu bootování nutno ihned po zapnutí stlačit F12. Ve spodo obrazovky je asi 5 ikon (HDD, CD, LAN, FDD, PCMCIA...) a po stisku F12 se mi pod tou ikonkou (podle toho odkud se bude bootovat) objeví proužek. Šipkou se najede na to co chci a ENTER. Do BIOSU lezu tak, že zapínám se stisklým Esc a poté mě PC vyzve ke stisku F1 a jsem tam. Vyzkoušej to, nic tím nezkazíš...:beer: