Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD televize 42" místo monitoru ?

Dobrý den. Chci se zeptat, vyměnil jsem svůj 24" monitor za 42" LCD televizi, samozřejmě hraní her, filmy, internet, všechno je to teď o mnoho zajímavější když je ten obraz tak veliký, ale sedím od toho cca metr, a zajímá mě, jaký dopad to má na moje oči ? Je to pro ně škodlivější než ten menší monitor, nebo vzhledem k tomu, že je to LCD, tak to nevadí bez ohledu na velikost ? Děkuji za odpovědi

Souhlasím s Michalem. Musí to být hnus. Sám jsem ze zvědavosti zkusil hrát na 32" televizi, též z jednoho metru a po chvíli mě bolely oči (ale každý člověk to může snášet jinak). Podle tabulek co jsem četl u různých televizí, tak při vysokém rozlišení a 42" je to kolem 1,5 metru a více od televize. ;-)

No jo, jsou to jen devatenáctky. :) Jde o šířku obrazu, periferní rozhled, pozornost se pak soustřeďuje stejně na střed. Někdo to nasupluje více monitory (a používá se to i při promo akcích..), Doma se to řeší prostě aspoň větším monitorem - i když na skoro jakokukoli jinou činnost je to zbytečně moc. Když budu pak monitor odsouvat dál od sebe, tak nic nevyřeším. Je to prostě trochu specifické použití. :)