Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šílené teploty Pentium-Dualcore

Zdravím. Stavím extrémně levný počítač kolem 5000. Rozhodl jsem se pro výrazně zlevněný Pentium Dual-core E5700 v desce Gigabyte G41MT-S2P.
Vzhledem k ceně jsem nechal boxový chladič. Už jsem ho několikrát znovu usadil a zdá, se že drží pevně a dobře. Teploty se ale drží kolem 40 v klidu. Spustím zatěžovací test CPU a jedu co 3 vteřiny, to 10 stupňů nahoru. Na 90 test vypnu a zhruba poloviční rychlostí (10 stupňů za 6 vteřin) to leze dolů.
Otázka zní co je špatně?

blbá otázka ale pro jistotu ji položim, máš tam teplovodivou pastu? a né moc silnou vrstvu?

Je možné, že by si chladič a pasta museli "sednout"? Teď večer jsem na tom BFU nechal hrát online hry ve flashi v relativné vysokém rozlišení a teploty jader byly shodné 40 stupňů, po zavření prohlížeče zase rychle slezly na 38. Když pustím ten umělý test co zatěžuje na 100%, tak teplota stále vyskočí šíleně vysoko. Pokud ale počítač zatěžuju běžnou prací na maximum, dostanu se nejvýš na 66 stupňů.

edit: Tak podle screenshotů na internetu jsou běžné teploty kolem 45, já ho uchladím na běžně na 38-40. Připadá mi to soro jako vada, když se zatíží, začne strašně topit.

Vytahni ten chladič. Zkontroluj jestli nejsou ohlé bílé "nohy" což asi budou. Stalo se mi to taky párkrát odm té doby nasazuju pokud možno na vytáhnlou základovku.

Zkus jiný chladič * nebo vytáhni desku a nasazuj chladič venku.

*/jakýkoliv tam můžeš přidržet rukou pokud nemá sponu co by tam něco zkratla/

No tak ještě je možnost že ta deska do procesoru pere nějaký šílený napětí. Myslím že je čas rozdělat ten pčoítač s E8400 o kterým jsi psla nahoře a vyzkoušet cpu prohodit.

Tak jsem v záhadě postoupil. Limit je 1,36V. V BIOSU ukazuje po load defaults stabilních 1.25V a teplota se dostane jen v tom blbém BIOSu rychle na 65 a pomalu dál roste. Najedu do Windows, napětí se sníží na 1.07V a teplota letí dolů. Zapnu test, napětí se zvýší na 1.25V a letí nahoru.
edit: S tím prohozením s E8400 to vidím blbě, táta na tom počítači pracuje a kdyby se tomu náhodou něco stalo, je v háji.

Este nieco mozes skusit ked mas na to veci - skusit polozit nejaky chladic na ten cpu volne t.j. bez spon. A idealne aj bez vetraku ptz vetrak by ti ho pri roztoceni zhodil na dosku ked je chladic volny :) Vetrak treba dat len vedla toho a opatrne nech chladic nezhodis na dosku. Finta je v tom ze bez spon to nema co tahat na jednu stranu (co sa moze stat ak by bol nejaky problem v tych sponach chladica apod). Chladic staci len polozit a vetrak vedla toho, mam to v robote takto casto u prototypov. Len musis davat pozor nech nepadne na dosku lebo potom ten chladic nieco skratuje a odpali dosku :)