Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání PC

Zdravím,
nevím si už rady a tak žádám o pomoc. Nedávno jsem zde řešil problém se základní deskou a myslel jsem, že už je vše vyřešeno, omyl. Pro přehled opět popíšu problém.
PC se začal zasekávat, vyměnil jsem postupně zdroj, grafickou kartu, ramky, disk ale problém přetrvával. Vadný CPU jsem vyloučil a sháněl novou desku. Starou desku od MSI jsem vyměnil za ASUS M2N-E. Bylo třeba rozebrat celou bednu a osadit novou desku. Bohužel problém z části přetrval. Po několika hodinovém trápení jsem odejmul všechny nepotřebné komponenty a nechal pouze grafickou kartu a jednu paměť. Podařilo se mi nainstalovat Windows7 a poté jsem doplnil sestavu o zbývající ramku (tedy 512MB + 1024MB). Najednou se počítač opět začal zasekávat a neodpovídal. Nenaběhl ani BIOS. Ramku 1024MB jsem opět odejmul a problém byl zatím vyřešen. Doinstaloval jsem zbývající aplikace, ale po několika nutných restartech se opět počítač začal zasekávat. Obvykle při nabíhání Windows. Několikrát naskočila modrá smrt s různými chybami. Jedna z nich je BAD_POOL_HEADER což znamená chyba ovladače paměti či samotné paměti.
Má doměnka je, že stará deska MSI odešla, něco se stalo a vzala sebou i obě dvě paměti. Pořád přemýšlím zda nemůže být i špatný procesor, ale vzhledem k tomu, že jsem nainstaloval celý Win se mi to nezda.

Mám v plánu ještě vzít z aktuální sestavy pouze tu novou desku ASUS s CPU a osadit ji jinymi pamětmi i grafickou kartou i diskem. Pokud nepomůže ani todle, už opravdu nevím.

Kdyby jste měli jakékoli názory, budu Vám vděčný.

Aktuální sestava: ASUS M2N-E, NVidia GeForce 7600, 1024MB + 512MB RAM, AMD Athlon X2 Dual Core 2.0 GHz

Tie RAM su na jake napatie a frekvenciu? (stitok). Co mas nastavene v BIOSe? Ked si osadil novu dosku dal si do BIOSu load defaults a save&exit?

Vseobecne ak mas BSOD s roznymi chybami tak to je najskor RAM, alebo moze byt aj CPU alebo doska. Ked si uz skusal aj ine RAM moduly a blbne to furt, tak skus aj iny CPU. Ale najprv load defaults do BIOSu.

P.S. a mozno mas aj nejaky slaby zdroj, ono vymenit nestaci musi to ten novy zdroj aj stihat napajat, hlavne 12V vetva (ale ten tvoj PC nezere vela takze nemal by to byt problem)

Tak jsem vyměnil obě dvě ramky za novou 1GB, při prvním spuštění opět nastaly potíže. Počítač zamrzne při spouštění windowsu více méně na stejném místě (1-2s po naběhnutí loga Win). Tak jsem opět dal defaultní nastavení BIOSU (podotykám, že už defaultní předtím bylo). Najednou se vše rozběhlo v pořádku. No dobrá. Zkusil jsem i testy grafiky v 3DMark. Počítač běžel asi 4-5 hodin v pořádku. Několikrát byl vypnut a zapnut. Odpojen od sítě. Restartován i na tvrdo. Vše v pořádku.
Tak jsem pro zajímavost zkusil zpět dát ramku postupně 1GB a pak tu 512-tku. A opět v pořádku!!!!. Todle už mi hlava nebere. Tak je postupně testuju na memestu a necham to z pár hodin jet. Opravdu už nevim.

Tak jsem zkoušel projet jednu ramku 1GB pres Memtest a GoldMemory. Memtest vykazoval pres 1 milion chyb a poté nešel počítač ani nastartovat. Po spuštění kompletního testu přes GoldMemory, nebyla nalezena ani jedna chyba a po testu opět počítač bez problému nastartoval.
Co jsi o tom prosím Vás myslíte ? Děkuji.

To je skor nahoda ze ti to raz ide a raz nejde. Moze to byt sposobene blbym alebo spinavym kontaktom RAM modulu, apod.
Ano problemy s RAM (resp. s cache ale to sa prejavuje stejne) moze sposobovat aj CPU ale tak jak to popisujes to je najskor nejaky blby kontakt na modul alebo na doske alebo skrat pod doskou na kejs apod. ktory tam raz je a pri zahriati (mechanicka deformacia teplotou) uz neni apod. vyber dosku na stol, a testuj moduly po jednom a v roznych slotoch. Apod.

Urob ten test znova s tym memtestom a goldmemory, trebars aj 5krat, az ked to bude 5x goldmemory vzdy dobre a memtest vzdy zle, tak mozes tvrdit ze to tak je. Ked si to testoval len raz tak to bola nahoda ze to proste raz slo a potom po nejakej mechanickej manipulacii / pohnuti komponentu / zahriati a tepelnej deformacii uz neslo.