Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CRT - smrsknuti obrazu

Lidi, kdo do toho trochu vidite... V poslednich par dnech mi zacal jeden monitor (CRTcko 21") delat takovy zaskuby: jednou za par hodin najednou trochu potemni a obraz se zacne rychle smrstovat smerem do stredu, ale behem pul vteriny se to zase vzpamatuje a vrati do normalu. Co to znamena, to mi za chvili umre?

A co tak proměřit napájecí zdroj,změna napětí pro horizontál se i takhle může projevit,také studený či prohřátý spoj tepelně namáhaných součástek i v jejich okolí či trafa imp.zdroje nebo vn trafa se může takto ukazovat,měřit také vn kondy horizontálu,doporučuji rozebrat odborníkem nebo alespoň někým který má o tom páru a vizuálně kontrolovat,předtím ovšem vyměnit veškeré ellyty impulsního zdroje a měřit ellyty filtrace napájení,na odcházející vn trafo bych to zatím neviděl i ono se dá demontovat a testerem proměřit,vše záleží na tom jakým způsobem chceš monitor opravit,či odborně nebo jen tak pokusem zkoušek a omylů.]:)

Najprv by som skusil otvorit (vypnuty z 230V!) a ak tam bude moc prachu tak vyfukat stl. vzduchom, ci to nesposobuje ten prach, sice tomu moc sanci nedavam ale za skusku to stoji. Potom servis (bude to pravdepodobne nieco s VN, ale co to ti povie servis).