Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti z fotoaparátem Sony Cyber-shot DSC-TX10

Dobrý den
Zvažuji koupi tohoto fotoaparátu ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7J00000013TP ), ještě před koupi bych rád znal názor či zkušenost vlastníku tohoto fotoaparátu, nebo někoho kdo je v fotoaparátech znalý. Pár recenzi jsem prošel, tento fotoaparát mi vyhovuje jak vzhledově tak funkcemi i rozměrově.

Nejprve jsem přemýšlel nad nějakou lepší zrcadlovkou, ale nakonec mi došlo že na focení nějakých akci kde budou všichni pod obraz boži mi stačí nějaký, z mého pohledu, lepší kompakt. Jestli se to tak dá říct.
Provozuji turistiku takže určitě budu fotit i nějaké scenerie.

Děkuji za každou radu či zkušenost.

Ještě by mně zajímalo jakou pamětovou kartu zvolit.
Vybírám mezi http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 821MM1S8Q9U
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 821MM1S81993

Je tam asi rozdíl v rychlosti zápisu. Je to u fotoaparátu důležité nebo můžu bez problému zvolit levnějši variantu ?
Podporuje tento fotoaparát vůbec pamětové karty z tak "velkou" kapacitou ?
Děkuji

Na těch 32GB nacpeš skoro 6000 fotek (i při těch 16MPx, nebo kolik to má), nebo přes čtyři hodiny záznamu fullHD.... Fotky rychlejší kartu nepotřebují, fullHD už ano, alespoň 20MB/s rychlost zápisu.

To jsem nepočítal. :) Vycházím z toho, že u foťáku je psané fullHD s datovým tokem až 17MB/s - proto taková požadovaná rychlost zápisu. Kamerou ve fullHD natočím na 8GB kartu přibližně 80 minut záznamu, pro 32GB jsem to odhadoval.. Nejsem si jistý, že fullHD běží v maximálním možném datovém toku furt & furt.