Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradte prosim s regularnim vyrazem (v PSPadu)

Ahoj,

mam textovy soubor, ktery upravuji pro import do Accessu. Jsou v nem udaje typu cislo+mezera, tzn. napr. "383.4 ". Potreboval bych odstranit mezery za temito cisly. Zkousel jsem vyraz "([0-9] )", ktery najde potrebne cisla, ale oznaci jak mezeru, tak cislici. Pro "nahradit" vsak potrebuju, aby oznacil pouze mezeru.
Diky za pomoc.
M.

Nakonec jsem pouzil nahradu takto:

vyhledat: "([0-9]) ([0-9])"
nahradit: "$1$2"

M.

//edit: ...a vlastne timto dekuji panu Janu Fialovi za "objeveni" kouzla regularnich vyrazu, bo je to vskutku uzitecny nastroj, o kterem jsem sice vedel, ale nepouzival

ano, špatně jsem to pochopil a až posléze mi "docvaklo" :-)

to, co jsem zapsal, byl obecný formát regexpu, jak se standardně používá např. v sed-u nebo TC. Existuje několik "verzí" zápisu regulárních výrazů.