Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde nastavit bootovaní z CD v BIOSU

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, mám problém s PC a bude nejlepší ho přeinstalovat (Win 7,ilegal) Když ale vložím instalační DVD, restartuju a nastavím v BIOSU bootovaní z mechaniky nikdy se to nechytne. Klasicky v menu to nastavit sice jde ale třeba přes F12 mi vyběhne tabulka kde je pořád zaškrtlý HDD, v ten okamžik přestane reagovat klávesnice takže šipkami se nedostanu na požadovaný boot z mechaniky.. co s tím? Vždycky potom musím restartovat PC. Jsem fakt lajk :)

koupit si ten windows 7,legal xD pak ti to určitě půjde. ZDE SE WAREZ NEŘEŠÍ(pokud jde jen o nějakou hru nebo program tak já jsem ochoten trochu poradit) ale OS je základ aspoň ten musí být legální

raději ještě počkej než se ozve někdo jiný (já tomu zas moc nerozumím je mi 15 a jsem na základce), ještě mě napadlo jestli tu instalaci nepůjde spustit z windowsu snad nebude protoestovat že je nainstalovaná novější verze

To je trochu rozdiel nie? Popis je trosku chaoticky, proste zober originalne/dobre vypalene CD/DVD, nastav bootovanie z CD v biose, restartuj PC a zacni instalovat. Ktora cast ti robi problem? Ak nastavenie bootovania v Biose tak to nastav este raz, ked nepomoze skus defaultne nastavenie biosu, potom reset Cmos/baterky... DVD mechaniku najde v Biose?

Dělal jsem vše tak jak píšeš a nic.. krom té baterky, to nevím jak se dělá. Mám dvě možnosti, originál XP a vypálený DVD s Win 7, ani u jednoho se mi nerozjede instalace.. můžeš mi prosím poradit jak s tím resetem Cmos? Díky fakt nejsem žádnej ajťák tak ocením každou radu :)

"XPčka se štítkem" (jen tak) rozhodně legální NEJSOU. Takovou licenci si můžeš koupit POUZE s novým PC (resp. novou INTERNÍ komponentou) a jsi povinen tu nálepku/štítek nalepit na bednu PC, do které jsi nakoupený hardware strčil. Jedná se totiž o "zlevněnou" OEM licenci, která je určena jen pro konkrétní

Takže žádné "vlastním XPčka" - ty sis koupil maximálně licenci, a ta podléhá licenčnímu ujednání. Na to, co chceš udělat bys musel mít krabicovou licenci s licenčním certifikátem (který se nikam nelepí) a samozřejmě splnit předpoklad jedné instalace (tj. žádných 2-5 instalací na jedno lic. číslo).

P.S.: může se ti to nelíbit, ale je to realita..

Počkej tak teď jsi mi v tom udělal guláš :D To mi chceš říct, že když jsem si cca před třemi lety koupil originální XP v krabici s licenčním kodem a instalačním CD (štítek nalepil na bednu)a používal je až do té doby, než mi PC odešlo.. že už je nesmím použít na jiný počítač?? K čemu mi je počítač kde sice je řádně nalepený štítek ale už je rok po smrti?

jinak k tvému problému:

1. vlez do BIOSu, povol si USB legacy (přepokládám, že máš USB klávesnici)
2. rovnou v něm můžeš přenastavit pořadí bootování tak, aby CD bylo první na řadě.

Špatně se to dělá, když USB legacy povoleno v BIOSu není a ty máš jen USB klávesnici

už minimálně cca 5-6let se desky dělají tak, že do BIOSu se dá dostat a fungovat v něm i s USB klávesnicí i v případě, že je legacy podpora vypnuta. :-)