Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč má moje wifi tři antény?

K čemu má moje karta TP-link TL-WN951N tři antény? Totiž, mám jednu externí s větším ziskem a nevím, v jakém případě jí mám kam připojit. Prozatím jsem přišel na to, že když mám připojenu jen ji, pak mi wifi jede jen jen v případě, že mám anténu v konektoru nejblíže základní desce.

Ak to ma tri anteny, je to vovnutri zapojene zhruba takymto sposobom:
1. antena iba vysielanie
2. antena vysielanie/prijem
3. antena iba prijem

To, ktora antena sa pouzije alebo nepouzije sa odvija od toho, ktora norma sa nastavi.
Na b/g staci aj jedna vysielacia antena, ale mozu sa pouzit dve anteny pre prijem vo funkcii diversity, co je taka vec, ze sa prepne antena, ktora ma v danom okamziku (radovo mikrosekundy) lepsi signal.
Pre normu N a rychlost 300Mbps su potrebne dve anteny na vysielanie a prijimanie + sa tam pridava tretia ako funkcia diversity.
Polovicne N-ko (Lite N) funguje aj s jednou antenou, potrebuje to mat ale osetrene v driveri. Driver musi spravne zvolit vysielaci mod aby sa nesnazil pouzit dve anteny ked ma pripojenu len jednu. Najlepsie vysledky dosiahnes tak, ked pripojis antenu a restartnes siet (alebo system).
Pocet a umiestnenie anten sa zistuje na zaciatku pri inicializacii sietoveho adapteru.