Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a integrovaná grafika?

Navazuju na tohle vlákno: http://pc.poradna.net/question/view/24929-ceny-note booku-v-cervnu

Notebook bude "na firmu", poběží na něm nějaký to účto, Office, internet a tak, možná si na něm taky něco nainstaluju (Delphi Personal Edition, Matlab, ...); kromě her takový normální využití.

Vložím sem obsah dotazu na staré poradně:
Rozmýšlím nad koupí notebooku a chtěl bych vědět, jestli by mě v něčem omezovala integrovaná grafika se sdílenou pamětí. Nehodlám hrát hry, budu pracovat s Office, přehrávat video, upravovat fotky. Výpočetní výkon ale potřebuju dostatečnej, důležitá je ale i výdrž na aku, proto ta integrovaná grafika.

Jsou nějaký zřejmý nevýhody v případě integrované grafiky, jestliže nepůjde o hry?

Protože na tom notebooku budu taky občas neoficiálně dělat, chtěl bych vědět jestli nebude vadit integrovaná grafika třeba při "převodu" filmů z DVD do DivX formátu. Docela důležitej je výpočetní výkon (Dual core?) a dlouhá výdrž na aku.

Poradíte?

Děkuji,
Pavel

Ještě to oživím.

1) Děkuji všem kteří mi tady radí, věřím že dobře.
2) Novej dotaz, ale nesmějte se jestli je to blbost: Jde obecně integrovaná grafika podtaktovat, když bych potřeboval šetřit aku? Vím že jde třeba snížit napětí a frekvenci procesoru, stáhnout jas monitoru, ale nevím jestli jde podtaktování i u těchto integrovanej grafik...

Pavel