Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem win XP vs win 7

zdravím,

mám problém s internetem delší dobu s tím, že když byl u nás technik, tak řekl že to je PC. Mám stolní Pc, kde mám XP (x let sterej). Rychlost internetu je v pohodě, ale při načítání stránek, nebo youtube, musím x krát aktualizovat, aby se načetla, nebo přehrálo video. Když chci načíst více stránek najednou, tak to nejde. (Prý je chyba na PC)

Byl tu kámoš, má wind 7, zapojil kabel a načítání stránek fungovalo jak má, akorát rychlost byla omezena do 1 Mbit/s.

Nyní mám Noťas, kde mám též windy 7 a stejný problém, při připojení kabelu tak rychlost je do 1 Mbit/s..

Ale pokud zapojím wifinu, tak tady je ROZDÍL, na stolním PC vše šlape jak má, youtube se načte, stránky se načítají v pohodě, ale rychlost je omezena do 1 Mbit/s a ta samá rychlost je na notebooku přes wifinu.

Takže hádám, že to asi PC nebude, nevím, moc zaběhlej s Windowsama 7 nejsem. Pokud někdo o tajtom problému slyšel, byl bych rád za radu, než mi odepíše poskytovatel.

zkontroluj jestli tvoje nastavení tcp/ip na stolním pc (při připojení přes kabel) dává smysl: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

.. z pozn.bloku to vyklopit sem.

když jiné pc jedou přes to připojení (router) bez problémů, pak není problém u poskytovatele, ale ve tvém pc (respektive ve správci pc).

rychlost 1 mbit: buď si takovou rychlost platíš, nebo si někdo hrál s nastavením šířky pásma v routeru, nebo máš furt puštěný torrent a ten ti vysaturuje pomalý upload (velké nesymetrie jsou typické u adsl).

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : domov-bbdc83a86

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-18-F3-AA-3F-DD

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

Automatická konfigurace povolena : Ano

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 172.30.1.2

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 172.30.1.1

Server DHCP . . . . . . . . . . . : 172.30.1.1

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 208.67.222.222

Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 12. září 2011 16:40:34

Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 13. září 2011 16:40:34

No, oni ty PC jedou, ale jedou s rychlostí do 1 Mbit/s a říkám, měl jsem tu PC kámošovo a prostě rychlost do 1 Mbit/s, teď mám svůj notebook tam taky rychlost do 1 Mbit/s a když nahodím router, tak jak na stolním tak na notasu je ta daná rychlost..

Já mám rychlost od poskytovatele přes kabel, nemám adsl, 4 Mbit/s které jedou na starém stolním PC, kde mám XP v pohodě, ale jak říkám, při načítání stránek, nebo youtube tak to zlobí, ale pokud zapojím router tak načítání stránek a youtube se načítá strašně pomalu a nebo musím znovu obnovovat

To shrnu. Mám stolní počítač (XP) - rychlost stahování jede ok, ale načítání stránek, youtube zlobí. Pak mám notebook (kde mám 7), načítání stránek a všechno je v pořádku, akorát je problém s rychlostí stahování 1 Mbit/s.
Byl tu kámoš se stolním PC (wind 7), stejný problém, rychlost 1 Mbit/s. To vše bez Routeru.

Když zapojím router, tak najednou na stolním PC youtube funguje, načítání funguje, ale místo 4 Mbit/s klesne rychlost na ten 1 Mbit/s co mám na těch Wind 7.

co to máš za dns servery - to ti zadal tvůj provider (losan)? nemusí to nutně být špatně, ale nahradil bych to něčím reálnějším, třeba google-dns (8.8.8.8, 8.8.4.4), nebo opendns.
stejné dns hodnoty oprav na wan vstupu routeru.
pro jistotu naklonuj i mac adresu toho pc, který jediný umí stahovat rychlostí 4mb/s, do wan nastavení routeru - bývá tam funkce "clone mac".

Vše mám automaticky od providera (mach3net.cz) Jinak wifi router mám ASUS RT-N10 a nastavování se provádělo automaticky, otevřel jsem mozillu a všechno se nastavilo, takže fakt nevím, jak kam co nastavovat.. Takže vůber router nepoužívám, mám prostě kabel vedený ze střechy paneláku po bytě

Jen mi prostě nejde hlavou, proč Windows 7 tu rychlost hodí na 1 mb/s a XP jedou při stahování v pohodě. Ono to je rozdílné, buď 700 kbit/s, 800 kbit/s fakt různorodé

Jináč, takhle to vypadá když mám zapojenej router 20113634578-2ae21fdd50.html

Takhle to vypadá, když router vypojím a přímo napevno zapojím kabel do stolního PC (XP) 20113634626-d619774b12.html

Ale když chci dát youtube, tak než se načte video, aby se přehrávalo, tak musím x krát obnovit stránku, nebo při načítání více záložel v mozille se načte jen jedna a ostatní ne.

otevřel jsem mozillu a všechno se nastavilo

nastavení sítě téměř nijak* nesouvisí s prohlížečem. nastaví se prostě hodnoty tcp/ip, ať už ručně nebo automaticky.
*) při těch potížích bych zkontroloval, že nemáš nikde v systému nastavenou žádnou proxy:
- ovládací panely - možnosti internetu - připojení - rozkliknout dole
- mozilla: nástroje - možnosti - rozšířené - síť - připojení
- nepoužíváš nějaký děsně vychytralý antivir s kreténskými internetovými štíty?
s proxy sice nesouvisející, ale taky možnost: neběží ti služba bonjour (může se nainstalovat s itunes nebo s photoshopem)?

že je to s routerem tak omezené dost nechápu. buď si provider hlídá mac adresu připojených pc, a cizí pc omezuje - proto jsem psal o tom "clone mac" v routeru.
nebo těch divných nastavení bude víc, viz výš.

a zkontroluj si všechny spyware doplňky a toolbary v prohlížečích - a začni hubit zbytečnosti.
buď to uvidíš ve správě doplňků prohlížečů, něco v autoruns položkách (aspoň přes msconfig.exe), něco zveřejní log hijackthis.

byly mi ty adresy nějaké povědomé, dík za připomenutí. fungovat by to mělo normálně, přesto tazatel musí některé stránky reloadovat.
a když napíše že má všechno nastavené automaticky od providera, a dns přitom nastavil ručně, říkáš si co dalšího má ještě jinak než tvrdí. (tímto zdravím jeho utajený neznámý antivir / antiinternetový balík?)

podobně to může být s jeho mac adresou, na kterou nereaguje. 4mbity mu jede s jediným pc připojeným napřímo, ostatní mají omezené připojení - tazatel však dělá mrtvého brouka.

4 mbity mi jedou přímo kabelem v XP, když jsem napojil notebook, nebo kámošovo PC se 7, tak tam rychlost byla omezená do 1 mbit..

antiviry, firewall vše mám vyplé. Jinak já s DNS nic nedělal, protože jsem přeinstaloval windowsy a rovnou při přeinstalování tak v IE už to nejelo.. ;-)

ohledně té mac adresy nevím kde jí mám najít, když jedu přes sítová připojení, podpora a podrobnosti, tak tam nemám =)

ipconfig -all -> fyzická adresa.
na tu je možná zaregistrováno připojení u providera.
připojiš se k routeru (lan), vlezeš do jeho nastavení -> wan ... a zjistíš že tento asus neumí clone mac.
(zkouknul jsem různé asusí printscreeny a taky nic.)

pak to musíš řešit s providerem, proč ti router jede omezeně.

pokud ve vlastnostech tcp/ip nic nenastavuješ, získáváš ip adresu dynamicky z routeru včetně adres dns, nebo ti je tak už posílá provider(?), pak si ručně zkus v pc nastavit dns na: 8.8.8.8 a 8.8.4.4

Jasný brtníku, ale mi nejde do hlavy, když nepoužiju router a připojím napevno kabelem do těch XP, tak je problém takový jaký jsem popsal..

a když jsme připojili napevno noťas a nebo ten comp kámoše kterej má 7 tak ta rychlost je omezená. Přitom na XP není, ale je problém s načítání stránek.

A to je bez routeru, router jsem koupil před pár dny, protože jsem fakt myslel, že za všechno může počítač.

Jinak opravdu všechno mám automaticky od providera, já nikde DNS, IP nic nenastavuju.

Když nastavím DNS na ty 8, tak nepomůže.