Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s hardwarem - přehřívá se grafická karta GTX 275

Zdárek. Píšu ohledně dotazu. mam tuhle sestavu http://www.alza.cz/hp-pavilion-elite-hpe-510cs-d23 0820.htm
akorád jinou grafickou kartu, GTX 275 896mb. chci se zeptat.. když hraju náročný hry vše běží v pohodě ale karta mi naměří až 100c a hrozně slyšim větrák jak uvnitř chladí. Proto mě zajímá co bych asi měl u sestavy vyměnit popřípadě co dokoupit. A ještě jedna otázka myslíte že si s touhle sestavou zahradu Battlefield 3 a elder scroll 5 ? Díky moc za každou radu.

Změna předmětu, původně: Pomoc s hardwarem (host)

netuším, co je to "rozdrolená pasta" - pokud je nanesena správně a s chladičem se nemanipuluje, není třeba jakýchkoli "servisních aktivit." Správně "zapečená" pasta je naopak zárukou dobrého prostupu tepla z čipu do média chladiče - u konzistence platí, že čím hustší, tím lepší (lépe vede teplo, viz fyzikální a zejména pak termomechanické zákony a postuláty), za předpokladu, že vždy vyplní všechny nerovnosti (což u původně fluidní, nyní zatuhlé pasty je zcela a bezezbytku splněno).

no jo, ale to je pasta nanesená nesprávným způsobem na styl "holubí plekanec" :-) a/nebo opravdu nějaký hnus, popř. špatně upevněný chladič, protože i ty nejlevnější pasty fungují velmi dobře a dlouho. Podstatné je, že dobře nanesená pasta sama o sobě (díky adhezi bez přístupu vzduchu) udrží v pohodě jinak nepřipevněný 0,5kg chladič hlavou vzhůru (při pokusech pozor, ať u AMD nevypadne CPU ze ZIF soketu)