Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Utilita zjišťující užívání USB disku - je?

Stálého zdraví přeju. NTB (W7 64bit, oficiální, kompletní aktualizace) mi nechce "pustit" externí USB disk (2.5" Verbatim 500GB, NTFS, USB2) po kliku na "bezpečné odebrání" (či jak sa tam tomu nadává). Je nutný restart či vypnutí notesu, pak je odebrání možné. Kontroloval jsem potenciální programy, které by snad mohly mít co dočinění s oním diskem, vypnul náhledy, vypnul indexaci. Na ostatních PC s WXP to nedělá. Matně vzpomínám, že jsem někde viděl utilku, která monitorovala užívání disku - paměť mám chabou, nepamatuju si název. Neznáte náhodou? Jestli je to snad "vlastnost" W7, poradíte jak z této blbé situace? Doplním, že na fleškách (4, 8, 16GB)to nedělá. Budu vděčný za každou radu.

vzpomínám, že jsem někde viděl utilku, která monitorovala užívání disku

to umí sedmy sami.
start/ sledování prostředků
zpožděný zápis (zápis do mezipaměti) nemáš povolen na ten disk? default bude u výměnných zakázán.

pokud nenajdeš žádnou aktivitu na disku, klidně ho vyškubni.
některé disky se vypínají tlačítkem na disku, bezpečné odebrání je ignorováno.

Nový poznatek: Páchám právě nové PC, zrovna jsem na něj nainstaloval W7, taky nechce disk "pustit" ikonkou Bezpečné odebrání. Je to syrový systém bez utilit a softwaru, pouze s ovladači zařízení. Na tom disku jsou jenom adresáře s ulitami a softwarem, v rootu nic (žádný autorun či vejr). Začínám mít pocit, že se tento OS nerad loučí s čímkoliv větším, než je 16GB fleška. Nu co... Dám na vaše rady a v okamžiku nečinnosti disku tento odpojím (ač je mi to velmi proti srsti). Všem poníženě děkuju za odpovědi, značím vyřešeno, i když nevyřešeno. BTW: to "sledování prostředků" mi nějak uteklo - dík za nakopnutí :-).