Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace WIN XP Home Edition

Prosím chytré hlavy o radu. Při instalaci WIN XP Home Edition mně instalátor "dovede" až k volbě oddílů, do kterého mám systém nainstalovat, ale v "okýnku", kde by oddíly měly být, není oddíl žádný. A vždy, když zvolím jakouko-li možnost, dostaví se modrá, tzv. "obrazovka smrti". Víte-li, co s tím, budu vám nebetyčně vděčný.
Děkuji.

Konfigurace:
Procesor 3GHz (AMD)
HDD Segeate 160GB RAID (systém už na něm byl, ten samý)
RAM 512 MB
Prováděl jsem reinstalaci, instalátor mě dovedl až k okýnku, kde jsou volby oddílů, ale v okně žádné oddíly nejsou a nebyly. Poté následuje "modrá smrt".

Všem se strašně moc omlouvám, ale hovořil jsem zde o konfiguraci počítače mé dcery, já mám konfiguraci (a i ten problém):
Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4CPU 3.00GHz (64 Suported)
HDD: RAID WDC WD1600JS-00MHB0 160GB
RAM: 512MB
Motherboard: VIA Technologies INC.VIA VT8237 SERIAL ATA RAID

To host: dva hdd nemám.

na 8237 potřebuješ disketu, tu tam strčíš když při instalaci to dole vypíše F6,zmáčkneš a vybereš ovladač. sata ovladač najdeš na viaarena.com v VIA_RAID_V520C.zip najdeš adresář drvdisk zkopíruješ obsah i386 včetně adresářů na disketu

Děkuji všem, kteří mně poradili stran instalace OS, vše již řádně "funguje" tak jak má, ikdyž....?
Nejsem si jist, jestli to tak má být, či nemá....
V BIOSu se mně objevuje toto:

AUTO-DETECTING USB MASS STORAGE DEVICES...
DEVICE #01 : OTI CF CARD READER
DEVICE #02 : OTI CF CARD READER
DEVICE #03 : OTI CF CARD READER
DEVICE #04 : OTI CF CARD READER
04 USB MASS STORAGE DEVICES FOUND AND CONFIGURED

Po nabootování se mně objeví tyto čtyři nabídky:

MICROSOFT WINDOWS XP HOME EDITION
(volím vždy tu první)

Operační systém mně krásně najede a ve složce "MY COMPUTER" mám
tyto disky:

C=místní disk
D=vyměnitelný disk
E=vyměnitelný disk
F=vyměnitelný disk
G=vyměnitelný disk
H=DVD RW

Ikdyž už mám vše hotové a funguje počítač skvěle, má to tak být?
Moc vám děkuji za trpělivost.

Obavam sa ze miesas 2 veci dohromady. To co pise BIOS a pismena D,E,F,G su podla mna nejaky card reader ktory mas strceny v USB, skus ho vytiahnut, mal by ti to BIOS prestat vypisovat a vo Win zmiznut D,E,F,G. Alebo ake velke su tie D,E,F,G ? (pravy klik - vlastnosti).

To ze mas volbu
MICROSOFT WINDOWS XP HOME EDITION
suvisi podla mna s tym ze mas v subore boot.ini 4zaznamy (po neuspesnych instalaciach), zedituj si boot.ini (je skryty systemovy) a vyhod z neho nepotrebne zaznamy zo sekcie [operating systems], a ako default= nech bude to co ostalo (spravne cisla disk/particia/atd...
Ak si netrufas tak to nechaj tak.

Všem strašně moc děkuju, už je nyní vše tak, jak má. A to díky vám.
Troufl jsem si a pohrál jsem si trochu s boot.ini, editnul ho a je to teď v pohodě. Opravdu dobře jste mně všichni pomohli, děkuju vám.
A někdy příště nashledanou, možná už poradím někomu i já.:))