Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro zazálohování celého systému

Zdar.
Chtěl bych se zeptat, jaký free program na zazálohování operačního systému by jste mi doporučili?

Představoval bych si to takhle:
1. Po čisté instalaci systému bych nainstaloval ovladače, programy,atd...
2. Abych celý ten oddíl i se systémem zkopíroval program na externí harddisk.
3. Při nějaké závadě interního hdd bych do usb vložil externí, a zněj by se to nabootovalo
4. aby potom z toho externího hdd jsem data obnovil na nový interní hdd.

Je nějaký takový program?

Ake mate skusenosti s EaseUS Todo Backup Free? Ja by som chcel prejst prave na tento program, nie len na zalohu systemu ale aj zalohu dat, potrebujem aby mal prostredie ako ten Windows-acky (s ktorym som mal problemy), aby som si vybral priecinky ktore sa maju zalohovat a ktore nie a potom naplanovat kedy sa prevedie zaloha. Potrebujem aj moznost zaheslovat zalohu.

fungovala v pohode pokial som ju používal,mala ovšem obmedzenia v tom,že free verzia nepodporuje dynamické disky a disky formátované ako GPT,t.j. je použitelná výlučne pre domáce počítače s bežným hardwarom a za štandartných podmienok,neviem ako v novšej verzii,ale v starších si bolo potrebné stiahnuť BartPE a podobné utility/všetko bolo presne popísané v návode/ a pripraviť si pomocou toho štartovací recovery disk,ktorý potom vedel v prípade zlyhania disku obnoviť komplet celý systém na iný funkčný disk-teraz je deklarované u full predajnej verzii,že winPE environment je už súčasťou programu,chýba v trial verzii,ako je to u novej free verzii neviem,možno nebude ani v nej a bude sa musieť postupovať podla staršieho návodu,zbytok funkcii programu je ako u ostatných zálohovacích programov....doplňujem,u novej free verzie je winPE/linux bootable recovery disk súčasťou produktu....

Pokud máš Windows 7, pak stačí integrovaná (součást systému) bitová záloha disku. Vytvoří přesný obraz disku stejně jako dříve zmiňované nástroje a k tomu CD, pomocí kterého zálohu obnovíš.
Ověřeno a funguje i tam, kde ostatní programy včetně mého oblíbeného Acronise zklamaly kvůli (ne)podpoře ovladačů.