Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Komunikace síťovky a routeru "na půl plynu" ?

Vracím se od kamaráda, kterému "přestal jet internet".

Připojení wifi (bridge) - router Baricade SMC4007VBR - 1x PC. Nastavení v PC: DHCP automaticky z routeru. Router přiřadí IP 192.168.2.176. DNS od providera (ipconfig -all) načteno v pořádku. Čistá instalace (z ghostí zálohy) XPPro, SP1. Firewall ve Windows vypnut, firewall sw (ZoneAlerm free) vypnut.

Ping na router 192.168.2.1, popř. 192.168.2.1:8080, vykazuje ztrátu 25% ::)
Ping na providera/Seznam, Gůgla... ztráta 20-50%, odezva v ms se občas mění na odezvu v sekundách. Tracert na Seznam/Google se po občasném vypršeních časových limitů dokodrcá k výsledku.

Ovšem MSIE/FF ani ťuk. Vůbec žádná stránka se nenačte (přitom "překlad" DNS dle stavového řádku funguje).
Taky se nelze dostat do webového rozhraní routeru. Načítá se....načítá.... a nic. Odpojení routeru od sítě nepomáhá. Restart routeru mi kamarád nechtěl dovolit.

Internet nefungoval ani z live CD Linux Slax/Mandriva.

Z notebooku providera (který byl u něj dopoledne) prý internet (www) fungoval zcela normálně. Použit byl stejný kábl, kterým je PC připojeno na router a do stejného slotu. Kamarádovi bylo řečeno, že jde asi o bor*el v XP, trojan nebo tak něco. Z PC ani providerovi www nefungoval.

Můžou toto být příznaky "nalomené" síťovky na boardu? V správci hw není u síťovky žádná výstraha, je povolena a dle Windows funguje správně.

Síťovku (do PCI) nemáme po ruce...

zkus "pro jistotu" na síťovce natvrdo nastavit 10Mpbs/half duplex, i když pokud to nejde ani z Linuxu (nota bene se to "objevilo najednou"), tak spíš tipuju buď fakt uhnilou síťovici, nebo uhnilý SMC router (to, že provider něco "ukázal" na svém PC, ještě neznamená, že ta Barricada je OK). Zkus ještě jiný port na tom routeru.

Rozhodně bych se nebál tu Barricadu fyzicky restartnout (na kamaráda bych na chvíli hodil deku :-D, kdyby z toho měl mít nějaký psychický problém :-D)

P.S.: párkrát se mi už stalo, že nekvalitní gumová bužírka "od C'Chu Wonga" za 0,1Kč/ks na RJ45 konektoru bránila dostatečnému "zasunutí" :-D konektoru do zásuvky v síťovce či switchi.

Myslím, že jsi řekl všechno potřebné.
Podstatné je, že dokud nejde navázat bezchybné spojení routerem, nemá cenu řešit internet.

Hlavně se na to musí systematicky. Pokud se potvrdí, že jiný PC šlape, dokonce se stejnou kabeláží, pak je to zralé na test pomocí PCI síťovky případně kontrolu kontaktů konektoru integrované síťovky. Pokud odtud vítr nefouká, pak jiný kabel...jiný výstup switche...restart routeru...router z okna.

Porty na routeru jsem zkoušel dva (1,4) a provider vytáhl kábl z PC a zapojil do svého NB, ze kterého internet přes router) jel. Že by kamaráda lakoval a načítal stránky z keše, to se mi moc nezdá...

Další hw zásah můžu zkoušet až zítra (kamarád bez internetu vyrazil na :beer::beer::beer:)

notebooku providera (který byl u něj dopoledne) prý internet (www) fungoval zcela normálně.

Z PC ani providerovi www nefungoval.

Tak fungoval nebo ne? :-)

Kazdopadne pricin muze byt nekolik, celkem bych vyloucil ze bude problem ve windows, pokud ping hlasi ztraty. Pricin pak muze byt nekolik. Vadna sitovka, spatny kabel, problem s routerem, problem nekde v siti providera. Idealni by bylo zapojit tam jine pc a zkusit jestli bude fungovat bez problemu.

Tak tak, ono staci aj skusit napr.
ping -l 1024 router_IP
(to -l je minus a male pismeno "L")
co sposobi ze ping sebou ponesie 1024 bytov dat, a predpokladam ze neprejde nic ;-)

Inac moze to byt aj sietovka (nejaky problem s vystupnym feritom - netresol s tym PC o zem? :), ale moj prvy tip by bol kabel, skusit iny kabel.

naposledy som riesil podobnu zahadu na lanke co mam v jednom baraku. klient sa stazoval ze mu nejdu maily s prilohami neskor aj ze ma pomaly net. ked som sa tam konecne dotrepal zistil som ze naozaj uz na lanke sa mu stracaju packety co mi bolo divne. zbehol som ku switchu prepol ho na iny port a vsetko bolo ok. po restarte switcha dokonca bezalo vsetko ok aj v starom porte. zahadne je aj to ze klienti z inych portov nic nehlasili.