Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční internet

Dobrý den, běžně jsem se připojovala na internet pomoci kabelu (koncovka RJ45), pak mě to zničeho nic přestalo fungovat, (WIFI mě funguje normálně). Z reklamace mě notebook vrátili s tím, že to zkontrolovali a je vše "OK", jenže mě to pořád nejde. Je možné, že je chyba někde v nastavení? Dříve a ani na druhém notebooku jsem nikdy nic nastavovat nemusela, stačilo to jen zapojit a šlo to.
Děkuju za odpoved.

A tak jak je v obrázku vidět nápis: Adapter bezdratove sitě
tak já u své stolního PC bez wifi vidím nápis: Adaptér sítě ethernet Připojení k místní síti ( mám win XP ) a IP adresu 192.168.1.198 ...

A taky nevím, proč tam máš tunelové připojení.

Nějak mi to připadá divné: jako kdybys buď odpojila síťovou kartu ( ethernet, drátovou ) a nebo to někam přesměrovala.

Snad se do diskuze zapojí nějaký zkušený síťař. Prostě mám pocit, že MUSÍŠ vidět "Adaptér sítě ethernet" a bez toho se dál nehneš, ale nejsem tak znalý, abych zpaměti řekl vypni tamhleto.

Píšeš, že se připojuješ kabelem, ale zároveň píšeš i o wi-fi. O nějakém routeru ses nezmínila... V jednu chvíli asi nemůžeš mít na síťovce dvě různé IP adresy. Takže pokud jsi napojena přímo na kabel, musíš nastavit IP adresu, kterou ti přidělil provider. Pokud jsi za routerem (viz ty obrázky), tak máš adresu z routeru.