Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odinstalování Ovi Suit

Dobrý den, kvůli aktualizaci softwaru Nokie N8 jsem si před nedávnem nainstalovala aplikaci Ovi Suit. Teď jsem při prohlížení podrobného výpisu T-mobilu zjistila, že se mi na faktuře objevují podivné platby (0,50 Kč) za GPSR EDGE T-mobile ačkoli internet v mobilu nepoužívám. Přičítám to službě Ovi Suit a ráda bych jí tak z mobilu odebrala. Smazání adresáře přes pc nepomohlo. Díky za rady.

ačkoli internet v mobilu nepoužívám

nastav si v mobilu nesmyslné parametry pro datové spojení.
všichni operátoři úmyslně nastavují vytáčení wapu nebo přístup na internet na snadno dostupnou klávesu, a často tak dochází k nechtěnému spuštění, které ti potom účtují.

Zbaviť sa položiek Ovi z menu telefonu nejde, nastrkala to tam Nokia. Mali nejaké plány že z toho trhnú balík, podobne ako Apple a jeho Apple Store. No Europa není Amerika, tak to nejak nevyšlo. Ovi nezmysli v telefonu bohužial ostali.

Ak sa toho chceš zbaviť, tak napísať si vlastný firmware pre telefon.

1. Ovi Suite (žádný ovi suit)
2. Ještě jednou: Ovi Suite je program do počítače! Firmware telefonu se s jeho pomocí aktualizuje vždy pomocí počítače
3. Ovi obchod je naprosto jiná služba
4. Pojem Ovi je "značka" kterou Nokia donedávna používala. Zahrnuje pod sebou několik služeb
5. Ovi obchod je součástí firmware telefonu. Jde jej odinstalovat, ale tím se telefon dostane do stavu, kdy jej může být nutno naflashovat v servise (platilo např. pro E7).
6. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že otázka "jak se zbavit Ovi v mobilu?" je naprosto nesmyslná a postrádající racionální základ.
7. Firmware telefonu se aktualizuje ikonou "Aktual. sw." popř. přes menu Nastavení - Telefon - Správa telefonu - Aktualizace přístroje. Postup záleží na tom, zda jde o standardní nebo operátorem brandovaný telefon.

O prístup na NET sa v telefone pokúša hoc-co. Prehliadaš Galeriu a zvolíš položku " Získať " novú tému, pozadie, zvonenie ...atd, atd, telefon vytvorí datové spojenie.

Rada už padla. Vytvoriť nový profil datového pripojenia s nezmyselnými hodnotami a zvoliť ho - nastaviť ho ako používaný.

Terminologia v menu, používaná Nokiou je mierne zmetočná, no nelám si tým hlavu. Ani v Nokii sa tým netrápia, vedia že stejne užívatelia tomu prd rozumejú a v prípade problému používajú konfiguračné SMS-ky.

Tak pre upresnenie :
__________________________________________________ ______________________
17. 5. 2011 Správy |

Nokia sa rozlúči so značkou Ovi
Autor: ČTK

Nový manažment fínskej Nokie prestane presadzovať značku Ovi a bude naprieč celou ponukou dávať prednosť firemnému názvu. Uviedol to včera podnik s najvyšším počtom predaných mobilov na svete. Hodnota značky Nokia pritom za posledný rok klesla.

Nokia spustila značku Ovi v roku 2007, pričom mala pokrývať služby vrátane máp a hudobných nahrávok.

„Týmto krokom sa rozpadá značka Ovi, ktorú Nokia určila službám a ktorá bola základným kameňom bývalého manažmentu,“ reagoval analytik Ben Wood z britskej poradenskej agentúry CCS Insight. Ovi bola kľúčovým prvkom stratégie služieb, keď stál na čele podniku dnes už bývalý generálny riaditeľ Olli-Pekka Kallasvuo.
__________________________________________________ ______________________
.... Každý chvilku tahá pilku. Nabalil sa určite fajnovo.

Jinak: pokud nechceš používat datová spojení přes GPRS/EDGE, stačí změnit nastavení:

Nastavení - Připojení - Nastavení (připojení, má to ikonu dvou šipek) - použití dat v domácí zemi -> zde nastav "Pouze WLAN".

Totéž můžeš nastavit u "Použití dat v zahraničí"

Dále je možnost v položce "Cíle" (je to hned pod tím) vyházet ze služby "Internet" všechna GPRS připojení (půjde je poznat podle ikony, wifi má takový vějířek, GPRS šipečky). Totéž uděláš pro všechny další služby, jmenovitě WAP.