Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Existuje plochý ethernetový kabel?

Dobrý den. Potřebuji propojit router /Netgear N300/ s televizí Panasonic, z jedné místnosti do druhé přes chodbu /cca 20 m/. Existuje nějaký plochý kabel na přenos internetu? Všude vidím pouze kulaté, ale vzhledem k tomu, že ho potřebuji dát pod koberec, byl by lepší plochý. Nebo by byl lepší nějaký přístupový bod a vést to vzduchem? Tady ale nevím, který by byl vhodný a jak ho pak "naladit" na ten můj router. Děkuji za rady.

Změna předmětu, původně: Georgius (host)

Ale existuje, jenomže je velice vzácný. Osobně jsem ho ani neviděl, ale na jiném fóru byla kolem toho diskuze a tam se vyskytly fotky téhle věci. Pod koberec bych to ale nestrkal - kabel nemá dostatečnou mechanickou pevnost. Když se po něm šlape, tak se mohou zhoršit jeho parametry a když se dá natolik bokem, aby se po něm nešlapalo (nebo na něm nestála skříň), tak tam klidně může být kulatý.

No, já tím plochým kabelem potřebuji pokrýt jenom asi 1,5 m přes chodbu pod kobercem, jinak může být kulatý při zdi. Předpokládám, že se dá plochý s kulatým kombinovat pomocí spojek? Kdyby někdo věděl, kde ten plochý sehnat, zatím jsem nic nenašel. Díky.

rozpárám síťový kabel na jednotlivá kroucená 2-vlákna, položím je na kovovou samolepicí pásku vedle sebe a přelepím z vrchní strany, celé to dám do ochranné ploché bužírky.
mechanická odolnost nebude nic moc, pod nízkochlupým kobercem to zvlnění uvidím. ale když to chce pan kolega zkusit, proč ne.

edit: ten odkaz níž se mi zdá serióznější, znamenám si.
a pokud to chce tahat přes chodbu, těch zdí může být v cestě více a wifi už by nebylo tak skvělé řešení.