Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s internetem

Ahoj, mám problém s připojením k internetu. Mám notebook Asus N61. Doteď jsem používal hlavně domácí wifi, s tou nebyl problém. Teď na kolejích jsem se připojoval kabelem. První týden mi internet šel. Doma jsem měl zase problémy připojit se k domácí wifi. Bylo tam pozměněné nastavení, musel jsem zaškrtnout sdílení internetu. Ovšem po návratu na koleje se znovu nemohu připojit tím kabelem.
Spolubydlícího počítač nemá problém, tak předpokládám, že problém bude nejspíše v nastavení mého počítače.
Když připojím kabel, jsem pouze na místní síti. Poraďte prosím.

Tak to sdileni internetu zas odskrtni.
Problem moze byt v nastaveni sietovych kariet, najprv skus v spravci zariadeni tu wifi kartu zakazat. A u sietoviek v sprave sieti v pravy klik - vlastnosti - TCP/IP - IPv4 si over ze mas vsetko na "automaticky". IPv6 mozes skusit zakazat.

P.S. a preistotu v nastaveni prehliadaca si over ze nemas nastavene nejake proxy.

Tady u toho to nejde odškrtnout, mám dojem, že to jde pouze u bezdrátových sítí. IP6 jsem zakázal a nic, vše odškrtlé. Ono to jistě nebude nic složitého, určitě nějaká maličkost, ale nemůžu na to přijít. Předtím mi to taky bez problému šlo.

nemáš náhodou vistu? původní verze bez servicepacku měla podobnou chybu že si nedokázala získat dhcp adresu.

sdílení internetového připojení (ve vlastnostech všech připojení) zruš, a už ten kryplismus nikdy nezapínej.

pro lepší domluvu s cizí sítí se doporučuje nastavení dhcpnodetype - viz odkaz.
ve výpisu "ipconfig -all" to odpovídá místo "Typ uzlu . . . : neznámý" hodnotě "hybrid", možná se to hodí právě kvůli kolejní síti.

edit: pozdě.