Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkusenosti s dalkovym pristupem na XP

Ja vim, ze uz tu o tom jeden dred je, ale tam jsem nemohl dat anketu..
Takze: rozhodl jsem se nahradit ilegalne ukradeny a nevyhovujici RealVNC Enterprise necim jinym. Dalkovy pristup (pres internet i pres lan) pouzivam spoustu hodin denne (vlastne pres nej i browsuju), vetsinou jsem pripojenej do jednoho background-tasku pres terminal services a soucasne na 1-2 desktopy pres vnc.
Proto byste mi udelali radost, kdybyste mi napsali nejake postrehy / zkusenosti s ruznymi sw pro dalkovy pristup, abych to nemusel vsechno zkouset :-)
(Zatim to asi vypada na UltraVNC)

VNC je děvka děravá, RDP (v poslední verzi 5.2) je už celkem bezpečné, ale i tak "pro jistotu" u větších zákazníků (tj. ne home-users) používám kombinaci firewall + tcp-wrapper + VPN. Bezpečnostně je samozřejmě lepší Citrix ICA (lepší enkrypce nejen autentikace, ale i celé session), ale ten má jen pár klientů.

Služby "třetích stran" jako je "log me in" apod. nepoužívám vůbec, nemám k nim důvěru.

winconnect je skvela vec, taky pouzivam (diky nemu prave lezu pres terminalservices do tech backgroundovejch sessionu). jenomze mi pak nejde ovladat pres remote desktop primarni session (zalogovanou na konzoli) - k tomu prave musim pouzit vnc. jde nejak jinak s nainstalovanym winconnectem ovladat ten desktop, ktery je prave na konzoli?

Tak "mstsc /v:servr /console" nejde, to asi funguje jenom u Win2k3 serveru a spol.. ale diky, stejne jsem to neznal. Kdyz se tim pripojim k winconnect serveru, tak to normalne zalozi novou session.
No ale aspon jsem se v tom zase trochu povrtal - a ono to nakonec jde! Normalne pres winconnect server xp contol center ~ vybrat z aktivnich sessions tu co jede na konzoli ~ remote control. Nevim, proc mi to driv neslo, to jsem ale pako8-)

Myslím, že to možné není; přiznám se ale, že jsem to nezkoušel, jsa veden možná laickou představou, že kdyby to šlo, tak by se uživatelé právě přítomní u servru a terminálu rvali o myš a klávesnici, jak je tomu obvyklé u jednodušších (anebo složitějších?) programů tohoto typu.

Hlasoval jsem za TS, má to skoro každý kromě home userů s XP Home (a ti mají alespoň Remote Assistance - to je taky RDP), je to bezpečné, rychlé...

Obecně bych řekl že TS je takový standard v tomhle ohledu, stejně jako kdysi v dobách NT to byl Symantec PC Anywhere, i když ten jsem neměl nijak moc rád, jako všechno od Symantecu :-)

Vo firme kde som robil, som na každom PC v LAN mal Real VNC. Firma mala 40 počítačov na dvoch poschodiach, takže softík mi padol vhod. Ale na prístup z internetu do LANky som VNC nepoužíval.Zatiaľ som nemal potrebu sa pripájať do firmy ináč ako cez SSH.