Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri rozdeleni disku na C a D nasobit velkost x 1024?

Ahoj.
Ked rozdelujem HDD pri instalacii Win7 na C a D, je potrebne nasobit velkost disku C x 1024? Je to potrebne alebo nie?
Pretoze aj podla tohto videonavodu od Goten: http://www.hojko.com/rozdelenie-disku-t134434.html to nasobil 10x1024=10240MB a aj tak to zobrazilo 9,9GB a po formatovani samozrejme menej (9,8 GB). Cize namiesto 10GB co by mal byt disk C bolo 9,8GB. Alebo mozem lubovolne zväcsit velkost aby mi potom Tento pocitac\C: ukazovalo v mojom pripade 40GB a nie napr 39,8 GB? Je teda nejak zvlast potrebne dodrzat tych 1024?

Co se týká veklikosti oddílů může být libovolná. Nemusíš řešit aby se to "počítači líbilo" a násobit to 1024. Jsou akorát nějaké pravidla u velkých disků.

U disků s advanced formátem což jsou typicky disky nad 1,5 tb (nebo všechny disky wd green) je potřeba hlídat aby byl oddíl tzv. zarovnavý. Typicky to znamená že oddíl začně na 1mb a jeho velikost je dělitelná velikostní bloku t.j. 4096. Jsou an to různé= utility nebo postupy ale windows 7 to zpravidla vytvoří dobře.

U normálních disků se tím zabývat nemusíš tam jinou velikost než dělitelnou 512 nedáš.