Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako nastavit automaticke podtaktovavanie procesora? alebo funkciu COOL and QUIET ?

mam novy prcesor, a neviem preco my nefunguje automaticke podtaktovavanie procesora. mam AMD z frekvenciou 3,3 GHz a bezi my stale na tych 3,3 GHz, ja potrebujem aby my v klude isiel na mensej frekvencii a ked spustim napr. nejaku hru, automaticky sa nataktuje kolko potrebuje a nie stale na 3,3 GHz ako to mam spravit? prosim? proste my ho zbytocne hreje a zerie elektrinu ked na nom nerobim takze operacie. Mam dosku ktora podporuje COOL and QUIET ktora sa da zapnut v biose ale v biose to mam zapnute na AUTO a nefunguje my to :( treba nejaky driver na procak alebo nieco? poradte prosim.

1. Musíš mít CPU s podporou C&Q (starší Semprony to neměly, ale ten asi nemáš, myslím, že nebyly frekvenčně tak vysoko)
2. C&Q v BIOSu zapnuté (Auto)
3. WinXP - nainstalovánu do Windows podporu C&Q, Vista a 7 už to imho umí
4. Nastavit v řízení spotřeby režim "Max power saving"

A musí to fungovat, nejen snižování frekvence, ale i napětí CPU.

Realtime frekvenci i napětí měří např CPU-Z.

COOL and QUIET som zapnuty mal na AUTO, tam nebol problem, trapilo ma to uz asi tyzden a vcera som cosi precital na internete, a jeden tam pisal ze, v BIOSE zapni funkciu COOL and QUIET a vo windowse v ovladacom paneli, dat moznosti napajania a tam nastavit rezim "vyvazeny" :D...ja som to mal nastavene na rezimer "vysoky vykon" preto som mal frekvenciu procesora stale na 3.3 GHz. Moas bol najblizsie. aj tak Vam dakujem za ochotu. teraz v klude mam stale 800 MHz a CPU sa my uz nehreje ked nic nerobim :) dakujem