Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení wifi WLAN 11G router, FCC ID: PANWA2204A

Dobrý den,
Rád bych se zeptal jak správně nastavit tuto wifi abychom se mohli se spolubydlícími jednoduše připojovat s notebooky. Internet máme fiber-power-10 a v tuto chvíli jsem to nějak tak nastavil, ale vůbec nevím jestli to mám dobře a občas nám to padá, takže hádám, že ne. Kdyby mi nějáká dobrá duše mohla napsat co na které stránce nastavit, byl bych vděčný.

Dosavadní nastavení:
[1status.png]
(SSID si prosím nevšímejte, spolubydlící jsou cvoci :) )

Pro nastavení kliknu na setup wizard:
[2setupwizard.png]

Dále uvádím jednotlivé stránky ze setup wizardu tak jak jdou za sebou:
[3operationmode.png]

[4timezonesetting.png]

[5laninterfacesetup.png]

[6waninterfacesetup.png]

[7wirelessbasicsettings.png]

[8wirelesssecuritysetup.png]

Děkuji.

Dobrý den,

mám stejný router již několik let. Setup jsem dělal dávno a dneska jsem si řekl že si změním SSID, ale zapomněl jsem heslo do administrace (viditelné na 192.168.1.254) takže jsem si vesele router resetoval s domněním, že si to nastavím celé znovu.. Jenže už se tady s tím peru asi tři hodiny a pořád to nejde :D

Na střeše od ISP mám anténu (+AP) a od ní mi vede UTP kabel do baráku. Když připojím kabel napřímo k noťasu, internet funguje (IP noťasu přidělí DHCP). Připojil jsem tedy kabel ze střechy do WAN portu a druhým UTP kabelem propojil tento router s noťasem. Vyzkoušel jsem:
1) zvolit Gateway mod: k wifi jsem se mohl připojit ale nebyl na ní internet, stejně tak nefungoval PC připojený přes UTP
2) zvolit Bridge mod: wifi vubec nesla, ale zato fungovala LAN (PC pres kabel)
3) zvolit Wireless ISP: podobne jako u 2)

Zkousel jsem router resetovat ručně (3x držet reset po dobu 10sec aby tri ledky zustaly svitit) i pres Reset Settings to Default. I nastavit snad vsechny kanaly (nekde jsem se docetl ze 11 neni nejlepsi) a presto nic. Napada nekoho neco?

Diky

Opět jsem se dostal k našim, tak si říkám, že to zkusím znovu, ale pořád to nefunguje. Přes gateway mód vytvořím WIFI, ale když se na ní pokusím připojit z noťasu, tak ani ping nefunguje. Přikládám screen, představoval bych si aby tam nebylo "Getting IP from DHCP server..." tak nevím jestli by to mohlo být tím. Každopádně to fakt vůbec nechápu, když to předtím fungovalo :)