Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení k internetu

Dobrý den, neví někdo čím to je, že se mi vytváří samo po zapnutí či restartu notebooku TP-LINK 2 v notebooku. Mám vytvořenou síť - 2 pevné PC a notebook. Notebook má WIFI a připojuje se k internetu přes router TP-LINK, ale vždy po zapnutí se vytvoří v notebooku TP-LINK 2 a vyžaduje vypnutí a zapnutí routru a pak je vše v pořádku. Pokud jsem v jiné místnosti než je router tak je to otravné. Jsem laik, tak asi nekteré výrazy nebudou akorát. Děkuji předem za radu. Hanka

Co to je presne to "TP-LINK 2"? Kde sa ti to vytvara? Co je v jeho nastaveniach? Co je v nastaveniach toho prveho "TP-LINK"?
"vyžaduje vypnutí a zapnutí routru" - to ti napisalo na obrazovku? Ktory program to vypisal?
Mozno by stacilo skopirovat sem vypis prikazu ipconfig -all

nemas hladat ziaden subor, ale zadat prikaz do prikazoveho riadku (ked nevies najst prikazovy riadok tak start-spustit: cmd.exe)

Kde presne sa ti objavi to "TP-LINK2"? Klikni si tam kdesi vlavo na spravovat sietove zariadenia a u nich si skontroluj a) kolko ich tam mas, b) jake maju nastavenia (pravy klik - vlastnosti - TCP/IP)

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Hanka>ipconfig .all

Chyba: nerozpoznaný nebo neúplný příkazový řádek.

POUŽITÍ:
ipconfig [/allcompartments] [/? | /all |
/renew [adapter] | /release [adapter] |
/renew6 [adapter] | /release6 [adapter] |
/flushdns | /displaydns | /registerdns |
/showclassid adapter |
/setclassid adapter [classid] ]
/showclassid6 adapter |
/setclassid6 adapter [classid] ]

Popis:
adapter Název připojení
(zástupné znaky * a ? jsou povoleny, viz příklady)

Možnosti:
/? Zobrazí tuto zprávu nápovědy
/all Zobrazí úplné informace o konfiguraci.
/release Uvolní IPv4 adresu pro určený adaptér.
/release6 Uvolní IPv6 adresu pro určený adaptér.
/renew Obnoví IPv4 adresu pro určený adaptér.
/renew6 Obnoví IPv6 adresu pro určený adaptér.
/flushdns Vyprázdní mezipaměť přeložených adres služby DNS.
/registerdns Obnoví všechna zapůjčení DHCP a znovu zaregistruje
názvy DNS.
/displaydns Zobrazí obsah mezipaměti přeložených adres služby DNS.
/showclassid Zobrazí všechna ID třídy DHCP povolená u adaptéru.
/setclassid Upraví ID třídy DHCP.
/showclassid6 Zobrazí všechna ID třídy DHCP IPv6 povolená u adaptéru.
/setclassid6 Upraví ID třídy DHCP IPv6.

Při použití výchozí syntaxe se zobrazí pouze IP adresa, maska podsítě a
výchozí brána u každého adaptéru, který je svázán s protokolem TCP/IP.

Pokud u možností release a renew není zadán název adaptéru,
budou uvolněna nebo obnovena všechna zapůjčení IP adres u všech adaptérů
svázaných s protokolem TCP/IP.

Není-li v parametru SetClassID nebo SetClassID6 zadáno ID třídy, je ID třídy ode
bráno.

Příklady:
> ipconfig ... zobrazení informací
> ipconfig /all ... zobrazení podrobných informací
> ipconfig /renew ... obnovení všech adaptérů
> ipconfig /renew EL* ... obnovení všech připojení s názvem
začínajícím na EL
> ipconfig /release *Přip* ... uvolnění všech odpovídajících
připojení, např. Připojení k místní
síti 1 nebo Připojení k místní síti 2
> ipconfig /allcompartments ... zobrazí informace o všech oddílech
> ipconfig /allcompartments /all ... zobrazí podrobné informace o všech
oddílech

Konfigurace protokolu IP syst‚mu Windows

N zev hostitele . . . . . . . . . : Hanka-PC Prim rnˇ pýˇpona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridnˇ Povoleno smŘrov nˇ IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne Adapt‚r bezdr tov‚ sˇtŘ LAN Bezdr tov‚ pýipojenˇ k sˇti: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : B4-74-9F-09-13-E2 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Mˇstnˇ IPv6 adresa v r mci propojenˇ . . . : fe80::cdc8:2348:80fd:a655%12(Preferovan‚) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zap…jźeno . . . . . . . . . . . . : 8. ýˇjna 2011 18:56:26 Z p…jźka vyprçˇ . . . . . . . . . : 18. ýˇjna 2011 18:56:25 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : 192.168.1.254 Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254 IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 313816223 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-16-1C-F6-34-E8-9D-87-E0-04-1D Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.2.255.1 10.2.255.2 Rozhranˇ NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno Adapt‚r sˇtŘ Ethernet Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : E8-9D-87-E0-04-1D Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ isatap.{28235F32-D40E-4C64-8000-BED8446D7162}: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ isatap.{011A3DB5-5E47-4F15-9048-E7ADD47A0497}: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Reusable ISATAP Interface {2342E0DA-78B5-4D20-99D4-2EA9588F6D27}: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Hanka-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PC
I-E NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : B4-74-9F-09-13-E2
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::cdc8:2348:80fd:a655%12(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 8. října 2011 23:21:43
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 18. října 2011 23:21:44
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 313816223
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-16-1C-F6-34-E8-9D-87-E0-04-1D

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.2.255.1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : E8-9D-87-E0-04-1D
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{28235F32-D40E-4C64-8000-BED8446D7162}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{011A3DB5-5E47-4F15-9048-E7ADD47A0497}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Reusable ISATAP Interface {2342E0DA-78B5-4D20-99D
4-2EA9588F6D27}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

TP-LINK2 se objeví "Prohlédni si základní informace o síti a nastavte připojení" Notebook ---TP-LINK 2(router)-x-Internet
a pak pod tím "Zobrazit aktivní sítě" TP-LINK 2 Druh přístupu: Připojení k Internetu není k dispozici
Domácí síť Domácí skupina: Připojeno
Připojení: Bezdrátové připojení k síti (TP-LINK)
po vypnutí a zapnutí routeru dvojka zmizí a jsem připojená

a)právě, že je zde pouze jedna bezdrátová síť "TP-LINK"

ten výpis ipconfig je v pořádku.
chtělo by to vidět výpis ještě s nefunkčním připojením tplink2.

z příkazového řádku (cmd.exe) spusť ještě toto:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

ve správci zařízení nech v menu zobrazit skrytá zařízení - není tam nějaká stará síťová karta?

nepoužíváš nějaký sw od apple (itunes apod)? mají ve zvyku si doinstalovat nekompatibilní síťovou službu.

toto je při TP-LINK 2 a když se nedá připojit

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Hanka-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PC
I-E NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : B4-74-9F-09-13-E2
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::cdc8:2348:80fd:a655%12(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 8. října 2011 23:21:43
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 9. října 2011 1:56:44
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 313816223
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-16-1C-F6-34-E8-9D-87-E0-04-1D

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.2.255.1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : E8-9D-87-E0-04-1D
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{28235F32-D40E-4C64-8000-BED8446D7162}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{011A3DB5-5E47-4F15-9048-E7ADD47A0497}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Reusable ISATAP Interface {2342E0DA-78B5-4D20-99D
4-2EA9588F6D27}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\Hanka>

Ale to TP-LINK2 neznamena ze nasiel iny router, ale znamena to ze si windows nejak zapamatal ze uz bolo pripajane na TP-LINK nejakym inym sposobom, si skus rozpamatat ze co tam uz bolo pripajane a ci si definovala nejaku domacu siet alebo co s inym pripojenim (napr. cez LAN kabel) apod, a tam to potom treba zmazat to pripojenie. Mozes skusit aj zakazat normalnu (kablovu) sietovu kartu (v sprave sieti alebo v spravci zariadei) a nechat aktivnu len wifi sietovu kartu, ci to prestane.
Alebo si zobrazit vlavo vsetky bezdratove pripojenia a tam vsetko vymazat (mozno uz raz bolo skusane sa pripojit s blbym heslom a on si to zapamatal a bude to tam v zozname bezdrotovych pripojeni a tam sa to da odstranit, apod, niekde to urcite bude zapamatane 2x to pripojenie, zavisi od toho ze co s tym notebookom uz bolo robene)

Iny problem teoreticky by mohol byt ze by niektory z inych dvoch PC bol nastaveny napevno na stejnu IP adresu aku dostane ten notebook, to treba skontrolovat (prikazom ipconfig) aj na tych ostatnych PC a nastavit inu IP alebo ze ziskavat automaticky.

P.S. hlasky "restartujte router" ignoruj to su nezmysly od MS. Ries to v tom notebooku.

Mas router to znamena pevna adresa sa nastavuje len do nastaveni routera, a vsetky PC pripojene na router musia mat ziskavat IP automaticky od routera, a ta IP bude samozrejme ina. Ak ma niektory PC nastavenu adresu od providera (ktoru ma mat len router), tak ano na ostatnych PC internet fungovat nebude, napr do restartu routera apod.

To znamena v skratke: na ziadnom z tych 3 PC nesmies rucne nastavovat pevnu IP.

u připojení mám všude nastavené získat IP adresy automaticky, pouze u připojení k místní síti mám u pevných PC vyplněné IP adresy, maska podsítě, výchozí brána a dole upřednostňovaný server DNS. Takto jsem to měla i nastaveno se starým notebookem a vše fungovalo. Ještě jestli nevadí, že na pevných PC mám XP a teď na nový notebooku 7??

pouze u připojení k místní síti mám u pevných PC vyplněné IP adresy, maska podsítě, výchozí brána

"u pevných PC" - myslíš tím jiné stolní pc? jsou připojené přímo do routeru každý jediným síťovým kabelem?
jak mají nastavené ip adresy a brány?
mi to připadá, že ti něco v síti dělá druhý dhcp server.

mají zadanou IP adresu, masku podsítě, výchozí bránu a upřednostňovaný server DNS

to už jsem slyšel. já se ptal na jakou = přesně. lépe řečeno: má někde některý z těch pc nastavenou adresu 192.168.1.1?
a znovu zkusím dotaz: nepoužívá některý jiný z těch pc itunes nebo jiný apple sw? konkrétně mi jde o jimi doinstalovanou službu "bonjour", která dělá ve windows sítích paseku - ale je to spíš znefunkčňovač dns.
ve tvém případě nevím co si mám myslet - vadný router? kombinace služby upnp a nějakého softu, co si hraje na dhcp server? bývalá neodinstalovaná síťovka, co si rozpomíná na bývalé nastavení routeru s adresou 192.168.1.1?
pokud nic z toho není pravda, zkusil bych prostě změnit adresu lan routeru na 192.168.1.1 - a opravil ji na těch pc které mají bránu + dns nastavenou ručně. příčinu to sice neřeší, ale snad se aspoň vyřeší funkčnost.

alternativní konfigurace v tomto případě nepomůže: funguje tak, že nejdřív vyhledává dhcp server. tam kde není, nastaví alternativní (statickou) konfiguraci. hodí se například při přímém připojení k providerovi s pevnou ip, a po přenesení jinam nebo za router dostaneš běžnou dhcp.
kdežto tady z nějakého důvodu dostane hned od dhcp špatnou adresu (bránu).

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

ptáš se dobře, ale zkus si to: pokud necháš na první záložce dhcp, máš dostupnou i záložku pro alternativní konfiguraci (od kteréhosi servicepacku). pak to tak funguje - teprve když to nenajde dhcp server, sahá po alternativním nastavení.
opačná funkce by se hodila ještě častěji, ale ms v rámci totálního zjednodušení usoudil, že uživatel nemá co nastavovat, že v redmontonu ví vždy nejlíp co tvoje pc potřebuje.
jakmile přepneš na ruční nastavení, alternativní záložka zmizí. ms se prostě rozhodl, že tak je to správné.

souhlasím že ten router je nějakej divnej.
vyloučit by to mohly lepší odpovědi paní tazatelky, ale co už s tím - nový router stojí 500.