Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno debian - nastaveni VLAN

Zdravím,

potřeboval bych se "dopingat" do druhé sítě oddělené VLANou. Zařízení s nastavením VLAN fungují, tudíž propojení je funkční. Otázkou ale je, jak nakonfigurovat stroj s Debianem namísto konfigurace switche.

Jel jsem dle NetworkConfiguration
1) nainstaloval jsem podporu VLAN

2) v /etc/modules jsem přidal 8021q
(při startu to hlásí added VLAN with VID == 11 to IF -:eth0:- )

3) následně jsem upravil /etc/network/interfaces

#primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet static
address 10.2.0.100
netmask 255.255.255.0
network 10.2.0.0
gateway 10.2.0.1
dns-nameservers 8.8.4.4
dns-search PNETWORK

auto eth0.11
iface eth0.11 inet static
address 10.1.0.100
netmask 255.255.255.0
network 10.1.0.0
vlan_raw_device eth0

Ale do jedničkové sítě se stale nemohu dopingat (třeba ping 10.1.0.1 - destination host unreachable). Ifconfig vypíše konfiguraci dle zadání.

Díky ta tipy.

V čem dělám chybu?

Díky všem - vyřešeno.

Tcpdump v linuxu byl OK, wireshark na hostitelském systému zobrazil defaultní číslo sítě.

Problém byl v tom, že linux musí bežet ve virtualboxu, kvůli nekompatibilitě síťovky (PCMCIA) na starém notebooku s linuxem. Ovladače byly pouze po win, linux ji nerozpoznal. V rošířených možnostech stačilo změnit NIC virtuálu a už to jede, jak má.

Ještě jsem zjistil, jak si lze vynutit ping přes dané rozhraní

ping -I eth0.11 adresa