Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PCIE16 2.0vs2.1

Možna toto tema uz tu proběhlo ale chci se zeptat to je nejaky Marketingový tak výrobců GK, že piši pcie 2.1 když MB maji jen do 2.0. takže do MB s pcie2,0 půjde a bude kompatibilni GK s pcie2,1 ? prosím o rychlou reakci dekuji....

PCI Express 2.1 pôjde osadiť do dosky, ktorá obsahuje PCIe 2.0, pretože je to spätne kompatibilné!
Rýchlosť 2.1 je rovnaká ako pri 2.0, to len výrobcovia si chceli pripraviť pôdu pre riešenie problémov do budúcna s príchodom PCIe 3.0 - preto vyrábajú dosky s označením PCIe 2.1.

Však já chápu na co reaguješ. Za svým výrokem si stojím.
Tvůj problém je jiné kategorie. Tvoje karta v tvé desce má fungovat, protože oboje je PCIe, což je předmětem této diskuze. Že ti to nefunguje kvůli nějaké záhadě, je věc jiná, resp. jedná se o něco, co nemůžeš nijak ovlivnit výběrem komponent, což je věc, kterou tazatel chtěl vědět.