Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook & Klavesnica - Problem

Zdravim. Mam jeden problem. Zakaznik ma Notebook Fujitsu-Siemens Amilo Pro 2040.
Pripajal si k nemu externu klavesnicu a po odpojeni klavesnice sa mu nejakym zahadnym sposobom prekonfigurovali klavesy. Napr. ako ma pismena J,K,L tak na nich su este male cisla 1,2,3 a tie by mali fungovat po stlaceni funkcnej klavesy (Fn).
Lenze teraz to funguje opacne stlacim Fn a napise mi to J,K,L. A ked nie tak 1,2,3. Nestretol sa niekdo s podobnym problemom?

Ma zapnuty nejaky "Fn lock", urcite to je na prislusnej klavese nakreslene (napr. ako visaci zamok, treba stlacit Fn a tu klavesu apod. aby sa to preplo) alebo je to urcite popisane v navode k noteboku :-)

P.S. ak by nic take nemal, tak notebook vypni, vyber aj na pol hodinu akumulator (myslim tym baterku co napaja notebook ked nie je v 230V zastrcke) nech sa resetne embedded controller, snad to potom pojde normalne.

Jak říká MM, bude to zapnutej "numlock", akorát že se to na notebooku dost špatně hledá. Buď shift nebo Fn + NumLock. Viz. manuál k notebooku. A nebo znovu připojit externí klávesnici, nabootovat, vypnout numlock (na té externí) a vypnout notebook, odpojit externí a nabootovat a mělo by to být OK.

Pavel

Akurat pisem zo starsieho notebooku (FS lifebook) a je to ako pisal Pavel, to co popisujes robi Num Lock (nie "Fn lock" ako som povodne pisal), na klavesnici mojho NB ma ta klavesa popis "Num" a vedla toho taku sipku smerom dole, staci ju stlacit.
Numlock mam aj indikovany na dodatocnom display NB znakom "1" vo visiacom zamku :-)

s externí klávesnicí je lepší mít furt zapnutý Numlock, v registrech:
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard]
"InitialKeyboardIndicators"="2"

když častěji jede bez ext.klávesnice, může tam nechat nulu.