Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aplikace se po spusteni chce stale instalovat

Ahoj,
mam tento problem: pracuji s jistou aplikaci (GIS), podotykam, ze je legalni. Nedavno mi zacala delat to, ze po spusteni se objevi hlaska: "Please wait, Windows configure ..." a zacne jakoby instalace te aplkace. Pote co nekolikrat odmacknu "Cancel", tak aplikace korektne nabehne. Stejny problem nastane, pokud ukoncim stavajici projekt v te aplikaci a chci spustit dalsi. Toto zvlastni chovani nastalo patrne po instalaci nejakeho software, bohuzel nejsem schopen rici jakeho. Provedl jsem tedy reinstall. Bylo v poradku az do te doby, kdy jsem nainstaloval Seznam Postaka (predtim to urcite Postak nebyl). Zacalo to delat znovu. Je nejaka moznost zjistit, co ten program na zacatku dela, jake otvira knihovny cico, abych se dopatral priciny tohoto chovani?
Diky predem za rady, M.

Ano, zkousel jsem nemackat, takto dojdu az k dialogu pro instalaci/reinstalaci aplikace. Jinak na strankach podpory a ve forech jsem hledal (to bych vas tady jinak neotravoval), dokonce tam toto chovani popisuji a tvrdi, ze za to mohou jiste antivirove softwery, ktere smazou jednu knihovnu v domneni, ze jde o vir. Ja tu knihovnu ale na disku mam. Hlavne to zaclo delat po instalaci software (jak jsem uvedl treba Postak), u kterych se nedomnivam, ze by poskozovaly dll knihovny. Ale zas az tak tomu nerozumim a mozna se mylim.
Vidim, ze uz si z toho uff-rkavas, tak tady mas jedno :beer: Je mi jasny, ze se takhle blbe radi, kdyz tu aplikaci neznas a navic todle chovani muze mit 107 pricin. Dik za snahu.

To muzu, ale chtel jsem tomu prijit na kloub, protoze kdyby mi to delalo pokazde, co nainstaluju nejaky novy soft, ktery se teto aplikaci nelibi (ci ktery teoreticky poskodi nejake soubory teto aplikace), tak by to byla otrava.
Ale jak tak o tom uvazuju, tak to asi odlozim na vcerejsek.

To dělají nové verze přiblblého instaláku od M$. Von si ten zmetek pamatuje všechny soubory, co nahrál při instalaci. Asi to M$ myslel dobře, kontroluje to při spuštění, jestli jsou všechny nainstalované soubory Ok a něco se nepoškodilo (virem, smazáním). Avšak jestliže to mělo nějaký soubor potřebný jen při instalaci a program si ho smázl, jsme v .... pekle. Nejlepší řešení, je toho parchanta zabít. Zakaž službu "Služba Windows Installer" a máš pokoj.

Hm, ono kdyby slo pouze jen o tempy, tak by to bylo ok, ale spousta aplikaci po sobe neuklizi v registrech a uklizet tam pomoci regedit mi prijde masochismus. Pokud vsak existuje jina cesta, krome reinstallu, rad se poucim.
PS: jak pises hore, ze by bylo lepe pouzivat soft od autoru, kteri umeji programovat - bohuzel tento software je jediny tohoto druhu, takze si moc vybirat nemuzu

Nesmazane zaznamy v registrech mi vadi, protoze nektere aplikace jsou pak z nich zmatene. Myslim, ze se mi to treba stalo u JAVA SDK. Mel jsem nainstalovanou vyssi verzi (1.5.0 cico). Potreboval jsem 1.4.2. V registrech vsak zustaly zaznamy o 1.5.0, ktere matly aplikaci, co potrebovala 1.4.2.

V takom pripade by som isiel rucne do HKLM-Software-vyrobcaSW-nazovSW a HKCU-Software-vyrobcaSW-nazovSW a vyhodil odtial vsetky pozostatky.
Nie je bezne ze clovek prechadza z novsej verzie SW na starsiu, kolkokrat rocne to robis ze sa ti to nechce robit rucne? Nepoznam Java SDK ale IMHO Java SDK by mal byt spetne kompatibilny, neverim ze by si ludia museli instalovat s kazdou aplikaciou aj nejaku staru verziu java SDK :-) Aplikacia ktora s novou nebezi bola mozno chybna, IMHO treba opravit aplikaciu nie instalovat stary SDK

Po prozkoumani "Prohlizece systemovych udalosti" jsem zjistil, ze MsiInstaller tam hlasi upozorneni, ze v registrech chybi nejaky klic, odkazujici na soubor napovedy. Jsem tento klic doplnil a uz to funguje. Takze mozna preci jen v tom ma prsty CCleaner.
Diky vsem za rady. M.