Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smazán bios

Známá mě donesla počítač že jí nejde a já zjistil že si omylem smazala bios jak se jí to podařilo nechápu ale je to tak .Má desku GA-81PE1000-G a chtěl bych se optat jak tam dostat nový bios hledal jsem na googlu jsou tam sice návody ale vše se jedná jen o aktualizaci ale nikde jsem nenašel návod jak to udělat když je smazán.Díky všem kteří mě poradí.

Je tam:
Award Modular Bios v 6.00PG,An Energy Star Ally
Copyright 1984-2004,Award Software,Inc
Intel 865PE AGPSet Bios for 8IPE1000-G F3
Main Processor:Intel Pentium 4 CPU 2.800GHz
<CPUID:0F33 Patch ID:0007>
Menory Testing:2097152K OK
Press DEL to enter Setup/Q-Flash,F9 For Xpress Recovery
03/16/2004-i865PE-6A79ZGOMC-00
To je vše co je napsámo na monitoru

Tento pc nikdy nebyl na netu protože ta paní na tom hraje stupidní hry co jsou ve Windows XP.Té paní je hrubě přes 60 let má to pc tak 5 let .Nikdy tam nic neinstalovala ona to umí akorát pustit a vypnout a hrát ty hry na Hdd je jen systém a snad pár drobností.

Vzhledem k probíhajícím POSTům (výše) soudím, že BIOS nijak neuhynul, maximálně jsou inkognito data v CMOS. Sundej tomu bočnici, vyměň baterku, jumperem zresetuj CMOS. Zapni, vlez do BIOSu, natáhni default. Je-li v pořádku klávesnice a deska (PS2 port), musí se ti to podařit.