BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Určitě jde o smazaný BIOS? Jak se to projevuje?
Pc nanic nereaguje když dám DEL abych se dostal do biosu tak se nic neděje na monitoru je napsáno press DEL to enter Setup/Q-Flash,F9 For Xpress Recovery.
máš usb klávesnici? náhradní ps/2 nemáš?
to je pochopitelně hláška biosu, který měl být smazaný.
Klávesnici mám ps/2
vzhledem ke stáří boardu - není chladič procesoru pod větrákem úplně zacpaný prachem?
Tento pc nikdy nebyl na netu protože ta paní na tom hraje stupidní hry co jsou ve Windows XP.Té paní je hrubě přes 60 let má to pc tak 5 let .Nikdy tam nic neinstalovala ona to umí akorát pustit a vypnout a hrát ty hry na Hdd je jen systém a snad pár drobností.
Vzhledem k probíhajícím POSTům (výše) soudím, že BIOS nijak neuhynul, maximálně jsou inkognito data v CMOS. Sundej tomu bočnici, vyměň baterku, jumperem zresetuj CMOS. Zapni, vlez do BIOSu, natáhni default. Je-li v pořádku klávesnice a deska (PS2 port), musí se ti to podařit.
Jak jsem psal to už jsem udělal baterie nova Cmos jsem tak resetoval a stále nic jen nechápu proč musela mačkat F1 aby jí najel systém
Jestli mačkala F1, tak tím potvrzovala nějaký chybový hlášení, až na to, že ho zcela ignorovala a teď to vykvasilo. Zkusil bych tam dat jinou baterii.
... a mazat biosy![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Tak stím biosem jsem to přehnal ale mě tam zmátla ta hláška Press DEL to enter Setup/Q-Flash ale dejme se do podstaty proč to pc nejde.To jestly se na tom hrají hry nebo je jen na netu není podstatný.
To je standardní navigace BIOSu desky. Nemá mást, ale pomoct
. Tipuju odumřelou klávesnici nebo port. Zkus jinou, nepojede-li PS2, pak USB.
Jak jsem psal klávesnice je ok.Usb klávesnici nemám tak to nemám jak odzkoušet zda není špatný PS2
Tak si budes muset pozicat.
Tak jsem si jí půjči spároval jsem klávesnici s vysílačem a nic se nezměnilo
Možná by byla lepší drátová, tam je jistota.
Baterii na desce jsi už měnil?
Zítra vrátím pc majitelce a buďto sezene někoho jinýho kdo se jí na to pc podívá a nebo s to dá do opravny to už nechám na ní.Děkuji všem kdo se mě snažil poradit.
- BIOS s vysokou pravděpodobností "smazán" nebude. A vzhledem k uživatelce lze předpokládat, že flash z prostředí MSW nezkoušela a nenacpala tam jiný.
- minimální konfigurace na stole!
vzhledem k veku - zkontroluj pohledem kondenzátory na desce, neni-li nejaky nafoukly...