Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ntb vypínat či nevypínat?

Mám nový notebook DELL, na noc ho vypínám, když ho přes den nepoužívám tak ho jen zavřu a on se jakoby vypne a když ho otevřu tak zase jako najede.Samozřejmně to je mnohem rychlejší než samotné zapnutí.Nevím zda je lepší ntb vypínat přes den (např.3-5 hodin nepoužívání) anebo dávat ho do režimu spánku nebo hibernace,teď nevím jak to tam bylo napsáno. Můžete mě prosím poradit jak naložit s tímto problémem?
děkuji

Když zavřeš víko, patrně notebook uspíš. Vypínat (i ze sítě) má větší smysl, pokud odcházíš mimo dům (s ohledem třeba na bezpečnost - "vytahovat z el. sítě" apod.). Respektive to je trošku dle potřeb a preferencí (čas).

"Režim spánku" by v redmondské terminologii mělo znamenat STR (Suspend to RAM), tj. jsou napájeny určité části desky, obzvláště RAM a příslušné obsluhující obvody > vyšší odběr.
"Hibernace" > STD (Suspend to disk), tj. obsah operační paměti je uložen na pevný disk, je "instruován" zavaděč, aby znovu z disku přesunul obsah do RAM a spustil a posléze je vše vypnuto mimo napájení "startovacích" obvodů na základní desce - jako při klasickém vypnutí. Stejně je to u klasických desktopů...

redmondska terminologia je v kazdej verzii Windows ina, a ciastocne totalne matuca, pretoze su to idioti.
Nove Windows (W7) maju prednastaveny hybridny rezim, ktory kombinuje vyhody oboch, takze nemusis nic riesit.
Pri zavreti veka sa to uspi (default do hybridu), pri vypnuti sa to vypne.

Odpoved dotazovatelovi znie asi tak, ze je to uplne fuk. Na kratku dobu (a ked chces aby to rychlo nabehlo) tak len zavri veko (=uspatie), na dlhsiu dobu je lepsie to vypnut, ptz pri uspani by to zralo baterku a ak to potom clovek vybere z nabijacky moze to baterku napr. za den uplne vybit a moze baterka zdochnut.
P.S. akcia pri zavreti veka sa da nastavit v ovladacie panely - energia, tusim ze v podrobnych nastaveniach energetickeho profilu alebo kam to zahrabali.

to je pro mladší a pohybově nadanější atlety.
celá léta mám adaptér ntb připojený do sítě, kdybych si náhodou pracovní notebuk přinesl dom. vystřídal jsem druhý notebůů, oba mají tentýž adaptér, odhaduju to už na šestý rok.
stejně tak mám v síti rok zapojený adaptér od eee, taky na výstupu ničím nezatížený.
to samé s adaptérama k mobilům.

Nic sa v tom nespali. Akurat ten adapter zbytocne zere energiu, lepsie je pouzivat predlzku s vypinacom, aj napr. kvoli tomu ze ked sa v tom nahodou nieco pokazi (pokazit sa moze cokolvek) a nie si doma moze to zacat horiet apod. A druha vec je ked ma 100milionov ludi v EU strcenu nabijacku furt v elektrike tak treba len kvoli takym kravinam neviemkolko zbytocnych jadrovych elektrarni (a to nesrandujem to ktosi kedysi vyratal a davali to v spravach :D) EU tusim potom prikazala vyrobcom mobilov aby po nabiti zapipal aby uzivatel vytiahol nabijacku z 230V kvoli setreniu enmergie, ale prd nikto nabijacku z elektriky nevytahuje, asi len ja jediny v celej EU :D
Samozrejme ze ked s tym pracujes tak je dobre mat nabijacku zapnutu a strcenu v notebooku, nech sa zbytocne nevybija baterka.

Doplním, podle Direktivy EU 278/2009 "Požadavky na ekodesign z hlediska spotřeby elektrické energie externích zdrojů napájení" by měly mít spínané zdroje (to jsou např. zdroje pro notebooky) vlastní spotřebu rok po zahájení platnosti direktivy 1 W a za čtyři roky 0,5 W (platí pro zdroje do 51 W).

Já třeba funguji z baterie ve dne a večer dávám nabíjet, tak že je to v elektrice celou noc(neřeším). Ani jiné nabíjení neřeším. když je třeba tak nabíjím nebo odpojím. Kdysi když jsem se snažil hledět na správnou správu nabíjení a vybíjení baterie ,tak šla baterie tak do roku do kopru. teď na to fakt seru a baterka je po 3letech jak "skoro nová". Jo a uspávání použít na stole na chvilku, hibernaci ve dne na přenášení, a občas vypnout(je to zároveň restart stroje)