Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem server

Zdravím
Chcel by som poskladať (linux) server, ktorý by slúžil ako file server pre cca 1500 + ľudí.
Sieťové pripojenie 100mbit.
Server by slúžil ako centrálny file server (niečo podobné ako radidshare) + nejaké prkotinky
(skripty ktoré by monitorovali trafic a pod, nič náročné).
Ide mi o to že nemám predstavu akú konfiguráciu by to malo mať
Takže otázka:
Aký hardware+soft. by to mal byť
(čím lacnejšie tým lepšie a poprípade nejaky link na komplexný článok. Ďakujem...

Ma to bezet na LAN nebo ma byt k tomu pristup pres internet?
Pokud na LAN a klienti maji byt na Windows tak potom doporucuji Sambu.
samba
http://us1.samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWTO-Col lection/
starsi cesky serial vysel na root.cz
samba-je-kdyz
Co se tyka hardwaru, tak zalezi na tom kolik lidi by k tomu melo najednou pristupovat. 1500 clientu uz je slusna zatez, takze potom bude treba rychle disky (idealne scsi), hodne RAM a slusny procesor.

To je zvláštní dotaz.

Pod pojmem "Fileserver" si většina lidí představuje něco jiného než Rapidsare. To je WWW služba kde stažení souboru zprostředkovává web server přes HTTP a upload souboru skript.

Takže má se jednat o fileserver na ?AN nebo o veřejnou službu takového typu ?

1500 lidí je údaj o čem přesně ? :-)