Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem server

Zdravím
Chcel by som poskladať (linux) server, ktorý by slúžil ako file server pre cca 1500 + ľudí.
Sieťové pripojenie 100mbit.
Server by slúžil ako centrálny file server (niečo podobné ako radidshare) + nejaké prkotinky
(skripty ktoré by monitorovali trafic a pod, nič náročné).
Ide mi o to že nemám predstavu akú konfiguráciu by to malo mať
Takže otázka:
Aký hardware+soft. by to mal byť
(čím lacnejšie tým lepšie a poprípade nejaky link na komplexný článok. Ďakujem...

To je zvláštní dotaz.

Pod pojmem "Fileserver" si většina lidí představuje něco jiného než Rapidsare. To je WWW služba kde stažení souboru zprostředkovává web server přes HTTP a upload souboru skript.

Takže má se jednat o fileserver na ?AN nebo o veřejnou službu takového typu ?

1500 lidí je údaj o čem přesně ? :-)