Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - MessageBox - default tlačítko

  if Application.MessageBox('Chcete naozaj vymazať záznam o klientovi?',
   'Varovanie', MB_ICONWARNING + MB_YESNO) = mrYes then
    Table.Delete;

A teraz ako v tom dosiahnem, aby bolo Nie ako základné? Viem, že na to bola nejaká konštanta, lebo som to niekde už myslím videl, ale neviem aká.

V tomto pripade vola delphi urcite WinAPI fciu, takze ak postradas popis k triedam Delphi a ak sa google polamalo :-), tak si to mozes pozriet aj v MSDN
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/ library/en-us/winui/winui/windowsuserinterface/wind owing/dialogboxes/dialogboxreference/dialogboxfunct ions/messagebox.asp
zaujimat ta budu urcite flagy MB_DEFBUTTON1 az 4

BTW. na spajanie flagov odporucam radsej pouzivat bitove or, namiesto matematickeho +

A čo tak:

if Application.MessageBox(0, 'Chcete naozaj vymazať záznam o klientovi?',
 'Varovanie', [MB_ICONWARNING, MB_YESNO, MB_DEFBUTTON2]) = mrYes then
  Table.Delete;

Tak to myslím robí samotné Delphi.

Edit: Práve som to skúsil (ten môj zápis) a Delphimu to nešmakuje. To ma len pomýlil zápis v Object Inspectore. Ale vyzerá to takto pekne, nie?;-)