Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem adsl modem + wifi ap nastaveni

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně nastavení adsl modemu D-Link 584T a k nemu jsem si koupil TP-LINK TL-WR543G.
Píšu tu už ze zoufalosti, veškeré problémy vyřeším sice to trvá ale nad tímhle jsem ztrávil už moc hodin.
Zkoušel jsem http://imageshack.us/photo/my-images/828/51843793. jpg/ z návodu neúspěšně. Dále dost dalších pokusů..
Dám na začátek ipconfig a hodil by se mi zběžný návod jak nastavit adsl modem 4porty + ap wifi router 4porty(spojeno kabelem do wan zdířky) ... nevím jestli můžu mít 2 DHCP servery s jinou ip.
Každopádně na adsl modemu vidím 1pevný pc a ten wifi router. Na ap vidím svůj notebook.
Díky za jakoukoliv pomoc.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Radek-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet
NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-1F-5F-9F-74
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E
Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-24-1D-D4-86-5B
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::d973:861a:d483:5470%11(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.2(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 19. října 2011 14:06:36
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 29. října 2011 14:06:35
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 234890269
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-15-3E-D7-29-00-24-1D-D4-86-5B

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{5150428E-255C-47F5-B71E-1F4109ECC2A3}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Reusable Microsoft 6To4 Adapter:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 6:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fb:1851:796:a54f:b627(Prefer
ované)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::1851:796:a54f:b627%13(Pref
erované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{EB09276F-6A39-4866-A33E-240360F5668B}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení 6TO4 Adapter:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti*:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #3
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 4:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #4
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 13:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #5
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 14:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #6
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 15:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #7
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

už není jasné co vlastně nefunguje, a co kam připojuješ.
výpis s adresami z rozsahu 10.0.0.x, který jsi dal nahoře v dotazu, předpokládám znamená přímé připojení k adsl routeru kabelem.
možnost změny na 4x lan porty jsi snad našel u o2 a už to neřešíš.
to znamená že cokoli co připojíš k dlinku do 4 lan portů dostane adresu 10.0.0.x a připojíš se na net.

tplink wr543: předpokládám že zatím není nikam připojen, kromě jediného lan kabelu k nastavovacímu pc.
má teď jakou lan adresu? dokážeš se k němu vůbec připojit? má totiž mít vypnuto dhcp, a připojení pak bývá pro domácí samoadminy nepřekonatelná potíž.
režim máš wisp nebo ap?
stav toho dhcp na lan straně?

Mam podobny problem.
K INTERNETu jsem pripojen pres ADSL modem-router fy. USR. K nemu mam pres LAN napojeny PC. koupil jsem LinkSys modem pro IP telefonii. Jak mam propojit LinksSys s USR?
WAN LinkSys mam na LAN USR. V USR kdesi pod "LAN routing ARP table" vidim IP adresu i MAC adresu LinkSys. Kdyz pingnu na LinkSys z meho PC, mam "Destination host unreachable".
IP adresa USR = 192.168.10.10, IP adresa LinkSys je 192.168.10.10 - obe 2 jsou fixni.
A co mam nastavit v LAN, WAN konfiguraci routeru ? Jak mam propojit LinksSys s USR?

diky za pomoc

stav:
1.adsl modem 10.0.0.138 nefunguje s notebookem pres kabel ... 2pc - fukcni bez problemu a zkousel jsem notebook i na wifi i na lanu jinde a bez problemu nevim kde je problem...
DHCP zaple

--propojeno kablem do lan portu--

2.wifi router 10.0.0.139 rezim AP router - vyple dhcp, na tenhle se dostavam pomoci wifi notasu na kterem mam nastaveno ip adresu, protoze bez toho bych se nedostal ani do prvniho routeru ...

Kdyz dam automaticke ip v procesu identifikace mi DHCP prideli ip adresu a to je vse ... jakmile identicikace na pc skonci pak to jednoduse ip z adsl modemu zmizi ... tenhle problem mam stejny jako kdyz notebook pripojim k adsl modemu pres kabel primo

zajimavost: i kdyz je notebook odpojeny tak v adsl modemu je uviznuta ta ip adresa, problikava jak tam vlozim nahodnou statickou ip adresu (reset na tovarni nastaveni nepomohl)
Dynamic Addresses
IP Address Host Names Type
10.0.0.2 lolex Dynamic ------ notebook
10.0.0.5 Radek-PC Dynamic

NEJDULEZITEJSI: dostavam na automaticke konfiguraci notebooku (cmd ipconfig all) pridelenou ip 169.245.32.223(preferovane)
a 255.255.0.0
takze tohle bude nejvetsi problem!

dostavam na automaticke konfiguraci notebooku pridelenou ip 169.245.32.223
takze tohle bude nejvetsi problem!

nejde o žádný problém. tuto ip nedostáváš, tu si windows vymyslí samy když nevidí na dhcp.

1.adsl modem 10.0.0.138 nefunguje s notebookem pres kabel ... 2pc - fukcni bez problemu

máš problém s nastavením notebuku.
pro jistotu: není na něm zastaralá vista bez servicepacku?
a nemáš náhodou naistalovaný nějaký sw paskvil od apple?

zajimavost: i kdyz je notebook odpojeny tak v adsl modemu je uviznuta ta ip adresa

na krámech od dlinku nevidím nic zajímavého. když tam notebuk není zapojen a router ho zobrazuje, zamysli se nad kvalitou toho kousku.

když už někde nastavuješ statickou adresu, mohl jsi sem výpis nastavení dát taky, ať je jasné že je to ok.
a nemusíš se s tou adresou trefovat zrovna do dhcp rozsahu, možná ti tím blikáním dává najevo své znechucení.

2.wifi router 10.0.0.139 rezim AP router - vyple dhcp, na tenhle se dostavam pomoci wifi notasu na kterem mam nastaveno ip adresu

proč jen pomocí wifi? ty se s kabelem z notebooku nepřipojíš vůbec k ničemu? kdo ty windows instaloval?
jiné počítače se k tomu routeru připojí? (klidně přes kabel)

ať to máš co nejuniverzálnější:
nastav si u notebooku tcp/ip na alternativní konfiguraci. na první záložce nech dhcp nastavení, na druhé (alternativní) nastav statickou ip+masku+bránu+dns pro přístup do tvé sítě.