Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze nabootovat z cd ani z disku

dobry den nemuzu prijit na to proc nemuzu nabootovat z disku ani cd po nacteni biosu se mi misto nabihani systemu zobrazi cerna obrazovka z blikajicim kurzorem z diskem kterej ma sata konektor nebootuju v pohode resetoval sem bios vymenil kabeli ale furt stejny prosim poradte

Když se ve škole probírala souvětí, velká písmena a interpunkce, tak jsi asi zrovna chyběl, co? :-?(host)

akorat nenabootuje diskem to neni

nech v pc zapojený pouze tento 40pin disk jako master. dvd jako slave (nebo sata, nepíšeš co máš). boot nastav z hdd.
sata disku odpoj kabely.
jestli zas boot skončí blikajícím kurzorem, nemáš funkční bootloader na disku.
to nastalo poté, cos přidal sata disk a zkoušel jsi náhodně z některého disku nabootovat/přeinstalovat systém - a nedíval ses v jakém pořadí jsou vidět v biosu?

podle verze systému - za celou dobu nepíšeš co máš - pak můžeš zkusit z instalačního cd konzolu zotavení/obnovu bootovacích souborů.

tobě nebootuje disk a nepíšeš cos předtím dělal, přestože máš najednou systém na dvou discích.
nebootuje ti ani dvd teprve rok stará, jumpery máš dobře, bios všechny mechaniky vidí. tak to jsi první na světě.

zapoj zpět sata disk i ten starý ide, stáhni si easybcd a v něm si nastav bootování pro tvůj ide disk.

až to budeš mít hotové, pak se zamysli k čemu je dobré mít systém na dvou discích, když ten sata bude nejspíš novější = větší a rychlejší.

najednou to spadlo, nejde z ničeho bootovat - opravdu máš dobře doražené kabely k diskům, případně napájecí redukce ze zdroje?

ten sata disk ze systemem je z jiniho pc

pro opravu bootloaderu na ide disku by ten easybcd spuštěný z cizího systému mohl stačit. místo resetu dáš vypnout a odpojíš sata disk, jestli to pak naběhne.

přesto nedává smysl proč ti nejde bootovat z ide větve řadiče. a nechcu se tady tím znovu brodit, jestli jsi někde psal žes zkoušel i režim jen se samostatným ide diskem, nebo s ide dvd mechanikou.

být tebou začnu uvažovat o vytvoření místa a nového primárního oddílu 50-100gb na konci tvého datového sata disku (pokud to není green), a do tohoto oddílu nainstalovat nový systém - pochopitelně ze sata mechaniky.

Proste spocitaj tie zily.

V BIOSe si over ze hned na prvej strane mas u Primary IDE Master a Slave zdetekovane pripojene zariadenie (HDD a CDROM alebo obe, podla toho co je pripojene). Pripadne tam aj prejdi na kazde z nich a Enter, ze je tam potom pod tym nastavene "AUTO".
Ak tam nemas zdetekovany disk alebo CDROM tak to je ten problem.
Pod tym je Storage Configuration tam si over ze mas ATA/IDE configuration na Enahnaced, Enhanced mode support S-ATA.
A napis sem co mas nastavene na obrazovke Boot, pod Boot Device Priority.
pripadne pocas POST mackaj F8 a vybehne boot menu a tam si vyber sipkami CDROm a Enter, potom bude bootovat z CDROM. Ked ani potom nebootuje tak mas problem v CDROM, kabli, alebo CD samotnom.