Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP mini 5103 - problem BIOS a BOOT

Zdravím vás,

koupil jsem použitej netbook HP mini 5103 - nebylo tam vůbec nic, mám k tomu i USB DVD, tak jsem vložil DVD Win7 32bit do mechaniky, zaponul netbook - dostal se na instalaci, ale po chvíli instalace napsáno - winsxs unreable - v nějakém topicu jsem zjistil, že to většinou bylo špatným, poškrábaným DVD - tak jsem si nabootoval flashku a tam nakopíroval celou instalaci windows - zkusím to znovu a vůbec nic to nebere - ani to DVD ani tu Flashku napíše to - "BOOTMGR is missing" nevím jakým tlačítkem se dostává do BIOSU (abych dal hlavní boot USB nebo tak), když zkusím F12 tak to jenom barevně problikne a potom napíše -

Yukon PXE-6.65.1.1 (alpha)
Copyright (C) 2003-2009 Marvell, All rights..
Pre-boot eXecution Enviroment (PXE) v2.1
Copyright (C) 1997-2000 Intel corporation
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0f: Exiting Intel PXE ROM

a pod to ještě

BOOTMGR is missing

když zkoušim F1 anebo F11 tak se zobrazí černo a nic se neděje - caps lock jde zapnout (svítí)

vůbec nevím co s tím..
samozřejmě původní majitel mi odpřisáhl že mu tam vše fungovalo.. nesetkal jste se s tím někdo?

Díky za odpovědi

Jak jinak než obrovskou náhodou jsem něco po slepu namačkal v boot options - myslim si že - při startu čekat 35sec a potom vždy vybrat z čeho bootovat - takže jsem tam hned prdnul DVD USB a zkusil - napsalo to BOOTMGR, jenom tak jsem zkusil vyměnit USB dal to do druhého a tam voala - instalace windows 7 - jenže zase ta sama chyba jako na začátku - wimdows could not set the offline locale Error code 0x80FF0000 a potom zase unreable ale jinej než předtim teď mfc42.dll / možná je to dvd vážně špatný.. zkusim v jinym USB flashku.. ach jo.

Zatim díky moc!

Mas problem s hardware, o com svedci aj ten problem s BIOSom apod. Napr. problem RAM, zakl.doska, grafika, apod. Skus RAM moduly ak su dve tak skusit ich po jednom (jeden vybrat), ak to je notebook tak sa s tym moc robit neda. Ten notebook je proste vadny.
P.S. mozes skusit preflashovat BIOS ale HW v takomto stave naflashuje asi same kraviny a nemusi to ist potom vobec. Ale stejne je to na vyhodenie.

boot jako ethernet

to znamena bootovat ze site, coz je pro tebe nepouzitelne...
Na tvem miste bych zkusil nainstalovat jiny OS protoze muzes mit opravdu vadne DVD medium

Mozes skusit aj goldmemory (je napr. na UBCD), memtest nemusi obsiahnut vsetky situacie.
Potom by som sa zameral na disk, stiahni si napr. UBCD tam su vsetky utility od vyrobcov diskov, a pouzi spravnu utilitu (podla vyrobcu disku) na kompletny test disku. Tie utility vedia pripadne vadne sektory aj premapovat, ak to disk umoznuje.
Skusil by som aj flash BIOSu, ak RAM vypada OK.

Takže - programem PartedMagic (linux kernel a nikdy jsem v tom nedělal) jsem se dostal jak na disk tak na všechny specifikace, vypadá to že i internet ale jenom přes kabel.. wifi tady nikde nejde nastavit - grafiky to funguje na jedničku - udělal jsem ještě jeden test HDD a našlo to zase nějakejch 5 chyb. Na disku jsou uložený Old.Windows a hrozně dlouho trvá než se ty složky otevřou.. jinak paměti jsou opravdu jenom 2gib - chtěl bych tam stejně ještě zkusit nainstalovat win 7 .. protože furt nevim proč to ukazuje bootmrg is missing.

Muzes to zkusit nainstalovat Win7 ale stejne ti NTB bude porad haprovat.
Testem HDD prosel jako vadny (Read failure), takze si musis koupit novy HDD nebo NTB reklamovat, pokud je v zaruce.
I kdyz HDD podrazili o 70% kvuli povodnim v Asii, porad je ta investice do HDD nizka
koukni treba tady http://sysproshop.cz/zbozi/hdd-2-5-320gb-hitachi-5 k500-b-sata-5400rpm-8mb/detail.aspx?p=z:145670
Dej vedet pokud bys chtel nejaky navod na rozebrani NTB a vymenu.