Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení - rozdílná teplota CPU u stejných sestav

Zdravím,
koupil jsem si nové střeva do počítače. Koupil jsem všechno 2x ještě pro kámoše.
A problém je v tom, že když zapnu PC tak program everest mi ukazuje na CPU 36°C a kámošovi 23°C. a když spustím byď třeba net, tak je teplota na 44-50°C a neklesá.
Chtěl bych Vás požádat o nějakou radu, jak mám vymyslet vzduchotechniku ve vnitř casu tak, ať dobře nasává studený vzduch a odvání teplý. Nějaký odkaz, jak to má vypadat nebo tak něco...hledal jsem všude možně a nikde nic užitečného.

Děkuji
S pozdravem Wincent

Změna předmětu, původně: Chlazení
Vymyslet výstižný nadpis dá velkou práci, že? (host)

Napsal jsi že jsi koupil střeva. Takže bedny jsou jiné. Tak to může být v tom. Je ta bedna teplá nahoře a na bocích ? Jestli ano tak v ní nemůže být 20 stupňů ale aspoň 37 a potom v ní taky nic nemůže být studenějšího.

Dál možná máš nastavený Q-FAN na snížení otáček.

Já sem s tím procesorem ve staré bedně a průměrně výkonnou grafikou měl relativně dost problém a dával jsem dopředu i dozadu větřák /bohužel jen 8x8cm, skříň půlku výkonu sežrala debilní perfomancí mřížek a podobně/.
Jo nemáš třeba lepší/pasívní grafiku ?

Jinak ten box chladič na takový cpu je spíš nouze...