Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno přehřívání, hučení PC a následné sekání her

Dobrý den.

Mám velký problém s PC. Přibližně před měsícem jsem zakoupil novou grafiku AMD Radeon HD 6870 a sám ji zapojil, bohužel jsem si špatně ověřil minimální výkon zdroje (350 W) a ten se spálil. Teď už mám zdroj nový a dostatečný (500 W), ale od té doby jsou také samé problémy. Začlo to velice nepříjemným cukáním her (např. hra Overlord z roku 2005, která mi šla dobře i na staré graf. se dá teď sotva hrát) a občas, když zapnu PC, tak začne hlasitě a "nepřirozeně" hučet a také se občas dosti přehřívá a to hlavně při vytížení (hraní her). Myslíte že se kvůli nedostatečnému zdroji mohla poškodit samotná graf. karta? Popř jiný komponent?

Jestli ano, tak doufám že se na to také vztahuje záruka. Pokud ne, tak snad nebude oprava příliš drahá. :-|

Dobrá, tak nový zdroj už je zakoupený, namontovaný a kabely jsou zapojené. Bohužel, když počítač zapnu, začne hlasitě hučet grafická karta a nic jiného už se dál neděje. Zdroj už nemůže být problémem, je to zdroj CORSAIR GS600, který je určen přímo pro mojí kartu. A tak se začínám bát, že jsem možná zbytečně vyhodil 1500 za nový zdroj a nakonec to bude zničená graf. karta...

Máš pravdu... Fakt jsem prachy nevyhodil :))

Vytáhl jsem kartu a znovu ji zapojil => počítač už přestal hučet, ale pořád se nechtěla spustit obrazovka, klávesnice, myš... Vypnul jsem a zastrčil pevně všechny kabely a pak jsem si všiml, že jsem do zákl. desky zapomněl připojit (už nevím jak se mu říká) kabel se 4 dirkami. Počítač už nyní běží a hry frčí o sto šest a nic už se nepřehřívá!

Díky vám všem za skvělou pomoc! :))