Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to dobré řešení airflow a komponentů?

Dobrý den, snažil jsem se vyřešit dobrý průchod vzduchu v budoucí sestavě, proto jsem přišel poprosit o radu znalce, jestli je to správně. Předem děkuji.

pcflowair.jpg

1. bílo-hnědá barva = Noctua NH-D14
2. hnědá barva = Noctua NF-P12-1300
3. zelená barva = Corsair Vengeance Low Profile Blue 16GB (4x4GB) DDR3 1600
4. fialová barva = GIGABYTE GA-Z68X-UD5-B3
5. šedá barva = GIGABYTE HD 6870 OC (GV-R687OC-1GD) 1GB, PCI-E
6. černá barva = OCZ ModXStream Pro 600W
7. case = CoolerMaster Elite 370

To není až tak problém s životností zdroje, ( je na to v četně ventilátoru konstruovaný od dob co nebyli ty nové bedny) ale naopak pomáhá při výměně luftu v bedně a tím ušetřím další přídavný ventilátor = peníze, hluk.....

V prvé chvíli jsem si myslel, že barva se nějak podílí na průtoku vzduchu...
"...Ano, teplý vzduch stoupá, proto jsem zvolil vývody teplého vzduchu nahoru a nahoře do boku... Někdy si najděte, jak funguje komín... Díry do bočnice a ještě u tak tenké, nebude to pravé...

se pustím do zdroje. Já tedy nevím, ale: http://extrahardware.cnews.cz/ocz-modxstream-pro-6 00w-modularne-se-ctrnactkou?page=0,2 se objevují jisté výhrady, též např. zde: http://www.overclockersclub.com/reviews/ocz_mxs_pr o_600w/7.htm. Osobně jsem podezřívavý v případě machinací s UL a zastírání skutečného původu toho, nač OCZ "lepí štítky".
Šel bych do jistoty a zvolil výrobce, co skutečně zdroje vyrábí a navrhuje...
Také jsem proti postulátu, že skříň a zdroj nejsou tak důležité a k tolik žádanému výkonu nikterak nepřispívají. "Nabušené" komponenty do papírové skříně s podivným zdrojem není nic neobvyklého, bohužel.

? To je odkaz na mna a CM 334? No ano vyrobca udava max. 252.15 mm, ale aj tak sa tam urcite zmesti.
A inak zostavu vobec neriesim, GK tam aj tak nakoniec nebude. Zostava je zatial uzasna...grafika podivnych rozmerov, 16GB RAM, no CPU,no HDD,...

Já si myslím že zacpat všechny díry v kejsu větřákama není moc velké umění a může to být zbytečné - už vzhledem k ceně těch noctuí.

Karta má dle výrobce 29cm (v diskuzi u czecha uvádějí cca 27,5) je otázka jestli je ta case pro ni vhodná a jak /jestli/ se tam nacpe. Konektory má vga podle fotek naštěstí z boku jinak by natuty zavazel ten hdd koš. Tahle skříň by pro tuhle vga určitě nebyla můj favorit.

Spíš jde o hloubku tý bedny /480 moc není/ a natočení diskového koše.
Jak sem to hledal dál tak ty spodní tři díry na disky by měli jít použít a karta by se tam měla vejít a zabere ty zbývajáící tři nahoře takže tam disky nedáš.

Tady sem náhodou našel jednu větší /neznám, nedoporučuju jen jako tip/
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=9170 7

Jinak skříň jednu mám chiefteca hloubka 52cm kde bych 30cm kartu dal v pohodě a druhou Sharkoon Rebel12 Value -hloubka 54 cm- tu sem koupil z aukra za +- litr.Větřák smaozřejmě vyplej :-P