Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb nejde

Dobrý den, mám takový problém, mán notebook HP Compaq Presario CQ56 se 3 porty usb 2.0. Ale když jsem připojil myš od Geniuse tak jakoby v tom usb něco "puklo" a od té doby na tom portu nejde nic. (je tam vedle něj ještě jeden port a ten také nejde - viz obr.).Myš to přežila. Ve správci zařízení mi piše, že jsou všechny usb porty funkční. Co mám dělat? Notebook je v záruce, tak ho dám asi do servisu ale nemám zálohovaný systém a nechci stratit data.
1) poradtě mi jak by se dalo usb zprovoznit bez montáže?
2) jak zálohovat data, tak abych je mohl popřípadě používat na jiném pc?(asi zkopírovat celý disk C)

PŘEDEM DĚKUJI ZA TYPY A RADY POPŘÍPADĚ ŘEŠENÍ!!!

si to odpalil nejakym skratom (bud skvelym genius (to este v EU nezakazali?) alebo problemom v konektore. Data si zalohuj cez LAN na iny PC, alebo mozes skusit USB hub s vlastnym napajanim, to by malo fungovat (odpalil si len napajanie).
Oprava moze stat aj vyse 5tisic a na vonkajsie vplyvy sa nemusi vztahovat zaruka.
P.S> este to skus uplne vypnut aj z nabijacky a vyber aj baterku na par minut. To len nahodou keby tam bola vratna poistka, co ale nepredpokladam ked to "puklo".

no já bych to rád zálohovan na jiný počítač ale jde o to že notebook má 320GB disk a počítač doma mál jen 36GB takže asi na externí externí disk
ale nejsem profík tak mi prosím vysvětlete co je to"mozes skusit USB hub s vlastnym napajanim, to by malo fungovat (odpalil si len napajanie)"
a nedá se ta pojistka prostě jen vyměnit?

Možná se pojistka dá vyměnit, možná se přerušil i plošný spoj. To ti nikdo bez rozděláni notebooku nepoví (ony ty zvukové efekty odpovídají spíše tomu horšímu). A výměna pojistky není zase tak úplně triviální záležitostí (není to běžná pojistka a je zapájená).
No, a protože pravděpodobně je USB port bez napájení, tak v něm nemůže chodit nic, co je z něho napájeno (např. flash). Když ale připojíš hub napájený z vnějšího zdroje, tak ten je na napájecím napětí z USB nezávislý a může tedy chodit (pokud se neodrovnalo něco dalšího). A k tomu hubu potom můžeš připojovat další zařízení, i tu zmiňovanou flashku.

no nějaký jsem si vyhlídl : http://pcpoint.ekatalog.biz/zbozi/usb-2-0-4-1port- hub-s-externim-napajenim/detail.aspx?p=z:60693
http://pcpoint.ekatalog.biz/zbozi/rozbocovac-trust -7-port-usb2-powered-hub-hu-5870v/detail.aspx?p=z: 98596
takže bych si ho měl koupit a pokud se neodrovnalo i datové spojení, tak bych to zapojil do vadného portu a mělo by to jít.
Ale kdyby to něšlo, mohu tyto napájené usb huby napojit i na funkční port myslím na ten, který funguje jak má?

teraz ma napadlo ze nemusis kupovat hub, ale skus tam proste externy disk ktory ma vlastny zdroj. Ten by tam mal fungovat (ale nezarucujem na 100%, skus si najprv nejaky pozicat. Tip: VSETKY 3,5" (tie vacsie stolove) USB disky maju dodany vlastny zdroj ptz na USB konektor by to bol velky odber)
.. samozrejme alebo mozes ten hub a potom by tam mala ist aj flash apod.

Inac v servise ti nikto nic nebude pajkovat, meni sa cela doska za >5tisic, aj keby bola vadna suciastka len za 5halierov.