Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání PC + přehřívání zdroje

Zdravím všechny mám takové menší dva problémi.

Jeden je ten že se mi při dívání videi na FB na videa z youtube nebo při prohlížení různých stránek seka uplně PC. Pc jsem dneska vysál a i vyčistil softwarema a pořád se seká nevíte čím by to mohlo bejt a jak to vyřešit?
Druhý problém je ten že se mi strašně přehřívá zdroj. Mám 400W i když nehraju třeba hry tak si sahnu dozadu ke zdroji je horký že bych moh pomalu vařit vajíčka. také sem vysál zdroj a před měsícem cca sem si koupil grafiku ATI RADEON HD 5570 1 GB DDR3 a vubec takové problémi nebyly až od včerejška to začalo dělat že sem zapl třeba hru a po 10 min se pc vyplo a nešlo 5 min třeba nastartovat jak to bylo horké. Prosíl bych o rady děkuji moc předem ještě sem napíši moji PC sestavu.

Processor: AMD Athlon X2 4800+ 2,5 GHz.
Grafická karta: ATI RADEION 5570 1 GB DDR3.
zdroj 400 W
základní deska Gigabyte
RAM : 2 GB

Spíš bych chtěl vyřešit to sekání PC ale i ten zdroj.

Já mám ten stejný problém až na to sekání,při hraní her se mi restartuje po nějaké době pc a už se nezapne stále dokola se restartuje.
Též si myslím že se mi přehřívá zdroj ale je mi to záhadou pač mám 1000w zdroj procesor- intel(R)core(TM)i7 CPU pamět 20 GB grafika AMD radeon HD 7900 series
Mohl by mi někdo s tím poradit?či má s tím někdo už nějaké zkušenosti?

Větráček ve zdroji se točí

To víte jak?
Úžasný "skříňozdroj"! Přední plastová hrůza nebude efektivní při nasávání tekutiny a navíc vzhledem k absenci zadního odsávacího ventilátoru a ke ztrátovému teplu komponent to má (měl) ventilátor ve "zdroji" pěkně těžké! K tomu ztráty ve "zdroji"... Zadní mřížka v té EC hrůze také nic moc. Takto to vypadá, když s šetří na "nepodstatných" věcech!

Aha a myslíte že do něj nevidim? že se netočí nebo točí? jinak jak píšete "Takto to vypadá, když s šetří na "nepodstatných" věcech!" nejsem žádný milionář a neminím kupovat case za 2000-2500 Kč pokud se vám to nelibí tak mi pošlete peníze a rád si koupím novou peníze jsou potřreba na jiné věci

Ušetřil jsi 1000Kč a teď budeš kupovat minimálně nový zdroj. Na tvou sestavu bude stačit s přehledem Seasonic 350W

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 0600000018BC&Search=seasonic&SearchType=1

Pokud ušetříš nějaké šušně navíc, tak bych doporučil vyměnit skříň za něco decentního a adekvátně ventilujícího (obsahuje 12cm přídavný a tichý ventilátor):

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000Q11&Search=Elite&SearchType=1

Skříně Eurocase se na moderní počítače naprosto nehodí. Mají tragické větrání, neumožňují osadit 12cm (tiché a účinné) ventilátory.

edit: levně koupené, dvakrát placené...

Okřídlený citát: "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci!" Pointa je, že zboží lákající kupce na nízké ceny "nabízí" velmi často jako "přidanou" hodnotu následné potíže!
Skříň a zdroj jsou velmi podstatnou částí sestavy a mají také velký vliv na komfort používání a samotnou životnost komponent. Dva příklady:
- papírový a mizerně zpracovaný tray ve skříni může způsobovat pnutí, nebo dokonce namáhání na krut základní desky. PCB je vícevrstvé!
- "zdroj" typu EC, apod. může při svém odchodu do Křemíkového nebe si vzít do něj i "kamarády", obvykle je to pevný disk s nezálohovanými daty. Dále superponované hnusy "práce" měniče ve "zdroji" namáhá najmě elektrolytické kondenzátory na desce a přídavných kartách s vyšším odběrem a vlastními měniči.
"A TO SE VYPLATÍ!" Aneb: "Spořím za opravdu každou cenu!"