Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XBMC a HW akcelerace h264 videa pod WXP - jak na to?

Ave. Předem musím oznámit, že tento klenot mezi mediacentry používám už leta, tudíž "vím co s ním". Nyní k problému: Při užití a implementaci DSP se video spustí, akcelerace funguje (CPU /odlehčené AMD dvoujádro/ 15%). Postupem času, po cca deseti minutách přehrávání, začne obraz zadrhávat, zvuk zpožďovat. Grafika (HD4550) netopí, zdroj by stíhat měl (350W Seasonic). Při vypnuté akceleraci jede vše jak namydlený had, nicméně zátěž CPU dosahuje až 80-ti procent, což má neblahý vliv na akustický projev HTPC (uřvanou samohrajku by asi nechtěl nikdo, že...). Zkoušel jsem i konfiguraci s externím videoplayerem (MPC-HC), tam to vytuhne okamžitě po načtení souboru. Dlužno říci, že na daleko slabším notesu s IGP HD4200 funguje vše bez problémů, tam se ovšem jedná o W7 a HW akceleraci skerzevá DXVA2 (což jaksi ve WXP nejde). Drivery GK aktualizovány, XBMC poslední (10.1). Ve VLCovi samohrajka akceleruje bábušky jedna radost. Poradil by mi zde potenciální hrdý uživatel tohoto mediacentra? Zgůglil jsem už půlku Netu, nepomohlo nic... Sorry za litanii :-)

Mno, měl jsem tam strčenou i svou "pracovní" HD4670 - stejný problém. Grafika studená jak psí čumák (dle vytížení systému a DSP ovšem akceleruje!). To je třeba pochopit: Doma bych se na to vykašlal, HD videa spouštím ve vlkovi. Volal mi ovšem kvůli tomu zákazník, jemuž jsem před časem HTPC stvářel. Řekl jsem mu tři nejstrašnější slova v celém Vesmíru: "to nebude problém". Už se s tím na své samohrajce jebu tři dny :-D:x:...

edit: Na HW to viset nebude - jak jsem psal, daleko méně výkonný notes to zvládá bravurně. Ale s jiným akceleračním pluginem.

To je zřejmé. Pravděpodobně bude tedy problém v XP. Kdyby mi to dělalo jen na HTPC, neřeknu ani popel - jak jsem ale nastínil (možná blbě - neměnil jsem karty mezi sebou, alébrž nainstaloval XBMC a DSP i na pracovní stroj, který je o chlup výkonnější), není to záležitost jednoho PC. Já doma jedu pouze na AMD, testnout Intel nemám v tomto okamžiku možnost.

Ono to tak asi dopadne. Ani ve snu by mě nenapadlo, že chybějící extender pro DXVA2 bude ve WXP takový problém. Děs je, že zákoša asi na nový OS nezlomím (má oficiální ikspéčka), a naučit ho používat na HD video VLCa předem vzdávám. Zbývá Karibik... XBMC je ovšem velmi dobrá volba! Kam se hrabe microsoftí MC (i když taky není až tak ouplně špatné - po doinstalování půlstovky kodeků ]:))...

no já netušil, že někdo ještě vyrábí takhle krásný konfiguráky. to ti je taková krása. u mkv vidím originál matroščí splitter, pak to předává ffdshow? já bych řekl, že jo. M, tohle pořešíme jednoduše- vyloupíme vlc.

udělej log a zjistěme jeho kandidáty na přehrání. poté kandidáty navolíme v ffdshow velínu. to bych řekl, že klapne, pak před zákošem dělej utahanýho, jaká to byla fuška (noc na karlštejně: předstírej chorobu).

a potřeboval bych píchnout- aby pepa navalil chybovou hlášku, já se obávám, že sním nehnu http://pc.poradna.net/q/view/720698-ako-nainstalov at-silverlight-na-windowx-xp#r721082 , pokud bys měl čas.. díky.

Velmi mě přeceňuješ - jsem absolutní programátorské vemeno :-/. S tím Pepovým Silverlightem a jeho updaty jsem měl problémy i na W7_64 (error 0x80070643), tuším, že MS vydal nějakou "opravu opravy". Na XP jsem to neinstaloval, ale můžu to zkusit (akorát si před tím udělám obraz partišny - čort nikdy nespí, chudák...).

Takže rozhřešení:

S WXP se mi to na workstejšnu (ó, jak honosný výraz pro plečku!) už podruhé rozjet nepodařilo. Asi jsem udělal nějakou botu v konfiguraci XML (což je pro mne španělská ves, tudíž pravděpodobné), nebo jsem předešlou instalaci neodstranil dočista do čista. Ale to je teď jedno. Na mé i userově samohrajce již trůní karibská W7 (hoďte šutrem, kdož jste bez viny) a tam je plně funkční HW akcelerace na jeden klik v menu XBMC. Kmochna promine, nicméně dál se s tím jebat nehodlám. XP i nadále pokládám za výtečný pracovní OS, ale slovy Tače: "Dochází jim dech". Tento thread je pro mne zapomenut.