Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přídavné napájení externího disku

Ahoj,
mám externí HDD 2,5 Apaccer,který bych rád propojil s DVD přehrávačem. DVD ho ale neroztočí.
Mohl bych použít propojovací kabel "Y" a přidat přídavné napájení z externího univerzálního adaptéru 220/USB, nebo existuje riziko že takhle některé zařízení zlikviduji?
Jeden prodavač mi toto řešení doporučil, druhý před ním důrazně varoval :(

Já jsem si nepořídil ještě žádný adaptér, protože mně před tímto řešením před nákupem technik v obchodě varoval. Doma mám sice adaptér 0,7 A od mobilu, ale ten disk taky neroztočí.

Chtěl jsem koupit tento
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 060000001BC5&Search=nap%E1jec%ED%20adapt%E9r%20USB &SearchType=1

Prý bych ale takhle mohl přijít o disk, neboi v lepším případě o přehrávač DVD...