Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s heslem

Dobrý den, mám na pc udělané 2 učty hlavní a vedlejší přez noc co byl pc vypnuty se na hlavním učtu změnilo heslo nevim jestli to může být nějaky vir nebo něco takového, ale sem si jistý, že jsem heslo neměnil ani nikdo z rodiny
Neměl bych co nejrychlej přeinstalovat pc ?
Děkuji za odpověd

Heslo se samo od sebe určitě nezměnilo. Pokud byl PC vypnutý, tak v něm může být 1000 virů a stejně nic nezmění.
Takže to heslo z 99,9 % špatně zadáváš. Nemáš přepnutou klávesnici na anglickou? Nebo zapnutý Caps Lock? Pokud jsou v hesle čísla, máš zapnutý Num Lock?

bod obnovení jsem v životě nepoužil, to je pod úroveň.
z omezeného účtu to nespustíš, a po startu kde je volba "poslední funkční konfigurace" to nejspíš nic jiného, než kam se funkčně dostal, teď nezvolí.

stáhni si nějaké hirens / ultimate boot cd, s programem na reset hesla - třeba: Offline NT Password Changer,
NTPWD, Active Password Changer - zkontroluj že je admoš vůbec aktivní, a vyresetuj mu heslo.

vrátit v čase ?

Niekto sa asi moc dival na Star-trek. Proste normalne zadaj to heslo, nemohlo sa len tak cez noc zmenit.
Este by si sa mohol skusit prihlasit ako admin.
Alebo rovno nabootuj s Cdcka a heslo "rozbi" nato urcenym programom.
Alebo si zavolaj na pomoc Spocka.

Normalne by mel byt videt

To by som netvrdil. Skor by som povedal, ze pri instalacii Win vyzadoval heslo. V tom pripade to budu 4 nuly alebo podobna kravina ktoru zadavaju ludia pri instalacii WinXP. Netusim, pretoze ja si davam heslo vzdy...

našel sem članek kde popisuji postup jen chci vědět jestli to podle toho de udělat

A operační systém? Jestli to jsou nt/2000/XP můžete vyzkoušet nástroj NTPWD, který resetuje heslo na těchto OS. Nachází se na Hiren's BootCD. To si vygooglíte, stáhnete, vypálíte, nastavíte v biosu bootování z CD, strčíte CD do mechaniky, restartujete, měla by najet nabídka Hiren's a tam někde by měla být možnost spustit tenhle prográmek (NTPWD). Ale nevím, nezkoušel jsem to

zkus jestli mezi těmi nástroji náhodou neuvidíš "Active Password Changer" - je prý placený takže na dnešní verzi hirens už nebude. ten má nejsrozumitelnější ovládání.
ostatní dva vypadají příliš "linuxově". ale aktivovat uzamčený účet nebo vymazat heslo se dá se všemi třemi, měl by to zvládnout i poučenější laik - párkrát jsem je použil.