Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napajeci zdroj

Zdravím, měřil jsem volty na zdroji a u 12Voltové větve mi to ukazuje 13.5V. Je to problém, nebo může být nějaké rozpětí? Díky

Takový multimetry jsou dobrý akorát tak na měření typu zásuvka 230V má šťávu/nemá šťávu, baterka je nabitá/vybitá.

Zpět ke zdroji - pokud měříš zdroj naprázdno, tak to není podstatnej výsledek, napětí obvykle trochu klesne, jakmile připojíš zátěž. Pokud netušíš, co znamená zátěž na zdroji, tak se s tím netrap a na všechno zapomeň.