Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač Ralink RT2560F Win XP

Dobrý den, prosím o pomoc,
sháním ovladač pro kartu mini PCI do notebooku HP nx 9010 a nemůžu nic najít. Pokud něco najdu, tak po instalaci ve Správci zařízení stále svítí u síťové karty žlutý otazník. Po instalaci ovladače se také v balónové nápovědě u hodin zobrazí zpráva v angličtině, že harvare není připojen, nebo podobně.
Karta: mini PCI Ralink RT 2560F (WIFI + BT) Je to ta delší, víc pinů, něco jako SoDIMM RAM DDR1.
Na stránce výrobce
http://www.ralinktech.com/en/04_support/support.ph p?sn=500
jsem zušel druhý odkaz a to mě nevm proč nejede...
Operační systém: Windows XP professional SP2
Mám ještě jeden dotaz: musí být připojená anténa? Chtěl jsem zatím pouze jen vyzkoušet, jest-li karta v notebooku pojede a pokud ano, tak někde sehnat univerzální vnitřní antény. Nevím, jest-li není podmínkou, aby byly připojené antény, chtěl jsem to zatím zkusit jest-li to pojede i když mám router asi 2 metry od sebe a potom sehat nějakou tu anténu.
Předem děkuji za pomoc

Děkuji za odpověď.
Ano, souhlasím, že mezi těmito komponentami není/ nemusí být kompatibilita, což já budu těžko zjišťovat a posuzovat. Pokud to nejede, tak nevím, jest-li je nevhodný ovladač pro tuto kartu, nebo jde o zmíněnou nekompatibilitu.

Co se týče podpory pro tuto kartu na tomto HP, tak si myslím, že HP nebude uvádět na zmíněné stránce ovladače pro "všechna" zařízení, která se dají připojit k tomuto NB a tudíž "nemusí" být karta nepodorovaná. Většinou se na takové stránce uvádějí ovladače pro takový HW, který se do těchto NB standartně montuje.

U mě ve Správci zařízení tuto kartu vidím se žlutý otazníkem a po instalaci "snad" vhodných ovladačů se ukáže u hodin bublina, kde je něco jako že "hardware nebyl připojen".

Mám kartu vrátit a shánět snad jinou?
A ještě minulá otázka: pozná karta, že nemá připojenou anténu? Pojede bez antény i na malou vzdálenost, nebo bez té antény nebude karta plně funkční?
Mou doměnkou je, že bez antény bych se měl na dva metry připojit, ale co když si po zapnutí karta zjistí, že nemá připojenou anténu a proto nefunguje jak by měla, nevysílá, nepřijímá...
Děkuji

Ak nemas spravne nainstalovane ovladace, tak je jedno ci je alebo nieje pripojena antena.
Zrejme ti je jasne, ze bez ovladaca wifi karta nepracuje, t.j. ani nevysiela ani neprijima.
kukni do rozsirenych vlastnosti ovladaca pre wifi kartu a opis si hodnotu VENDOR (VEN), resp. cely ten retazec. bude sa ti hodit.
Potom vyhladaj v rozbalenych suboroch ovladaca subor s koncovkou .inf a kukni ci tam takyto Vendor existuje. Ak nie mozes sa pokusit ho dopisat. Je mozne, ze budes musiet dodatocne hladat co a ako presne dopisat cez Google.
Inak ASIC RT2560 je dost podporovany, takze je predpoklad, ze by to mohlo fungovat. Ma to navyse len BT.

Vím, že bez ovladačů ta karta nepojede, ale zajímalo mě, jestli při inicializaci po zapnutí netestuje karta anténu a bez ní se třeba nazapne (nějaká ochara atd...)
Díval jsem se do Vlastnosti- Podrobnosti a VEN- VENDOR tam není, vše je pouze v češtině, a dle překladu jsem nenašel ani Prodejce apod.
Děkuji za pomoc